Sivas'ta ekmek fırınları denetlendi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas’ta ekmek fırınları denetlendi

Bu haber 21 Şubat 2020 - 6:52 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ürün bazlı gıda denetimleri kapsamında ekmek fırınları denetlendi. Denetimlere katılan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir. Tüketicilerimizin gördükleri olumsuzlukları Alo Gıda 174 hattına bildirmelerinin denetim açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan ürün bazlı gıda denetimleri kapsamında ilimizde ekmek fırınları denetlendi.

Denetimlere katılan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız,  “81 ilde olduğu gibi İl Müdürlüğümüzde de gıda denetim seferberliği başlatılmıştır. Bu kapsamda Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından seferberlik kapsamında süt ve süt ürünleri üreten işletmelerden başlamak üzere 6 gün sürecek denetimlere başlandı” dedi.

Denetimlerin önceki gün başladığına dikkat çeken Yıldız , “Sektörel bazlı yürütülecek denetimlerde, et ve et ürünleri üreten işletmeler, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işletmeler, gıda satış yerleri, yemekhane ve okul kantinleri, lokanta- restoran, fast food işletmelerinin denetimleri yapılarak ´gıda denetim seferberliği´ tamamlanacak. Denetimlerde işyerleri; izlenebilirlik, hijyen ve çalışan hijyeni konularında denetlenecek olup güvenli gıdaya uygun olmayan işletmelere gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. En iyi denetçi tüketicinin kendisidir. Tüketicilerimizin gördükleri olumsuzlukları Alo Gıda 174 hattına bildirmelerinin denetim açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.