"Taşımalı Eğitim Mağdur Ediyor" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Taşımalı Eğitim Mağdur Ediyor”

Bu haber 21 Şubat 2020 - 6:42 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, taşımalı eğitim sistemi nedeniyle mağdur olan öğrenci ve velilerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde (TBMM) gündeme taşıdı.

 “Taşımalı eğitim sistemi, öğrencilerimizi ve ailelerini mağdur etmeye devam ediyor´´ diyen Milletvekili Karasu, Sivas´ın birçok ilçesinde taşımalı sistemle eğitimlerine devam etmeye çalışan öğrencilerin mevcut koşullarda zorlandığını kaydetti.

Milletvekili Karasu, “Özellikle kış aylarında yolların kapalı olduğu, hava muhalefeti nedeniyle okula gidiş-gelişlerin tehlikeli olduğu ilçelerde eğitime sık sık ara verilmekte, eğitimde süreklilik ortadan kalkmaktadır´´ dedi.

Evlerinden 25-30 kilometre uzaklıktaki okullarına ulaşmaya çalışan öğrencilerle birlikte bu sistemden velilerin de nasibini aldığını kaydeden Karasu, velilerin çocuklarını endişe içerisinde okullara gönderdiğini kaydetti.

“Zorunlu öğrenim kapsamında ilkokul çağındaki çocuklarımızın taşınması, eğitim sisteminin en önemli sorunudur´´ diyen Karasu, “Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanına sormak istiyorum: Taşımalı eğitim sistemiyle çocuklarımızın ve velilerimizin yaşadığı mağduriyeti gidermek için herhangi bir çalışma yapacak mısınız?´´ ifadelerini kullandı.