Tüm İmkanlar Seferber Ediliyor | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Tüm İmkanlar Seferber Ediliyor

Bu haber 20 Şubat 2020 - 5:37 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil´i makamında ziyaret eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, “Hükümetimiz esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntılarının çözümü noktasında tüm imkanları seferber ediyor” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay ve yönetim kurulu üyeleri Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil´i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay,  kooperatifin kullandırdığı düşük faizli krediler ile Sivas esnafına çok büyük destek verdiğini ifade ederek, “Sivas´ta hükümetimiz ve Halk Bankası´nın da destekleri ile esnaf ve sanatkarlarımıza düşük faizli kredi imkanı sağlayan başkanımız Yüksel Demirgil ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntılarının çözümü noktasında hükümetimiz tüm imkanları seferber ediyor. Bu anlamda şu anda tek haneli rakamlara kadar düşen kooperatifin yıllık kredi faizleri de bunun bir göstergesidir. Kooperatif Başkanımız Yüksel Demirgil´e, yönetim kuruluna ve tüm kooperatif çalışanlarına  bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil ise kooperatif olarak her yıl kullandırılan kredi miktarını bir kat daha artırdıklarını ifade ederek, “Kooperatifimiz çıtayı her yıl daha da yükseltiyor. Kooperatif kredilerimizde yıllık faiz oranımızın yüzde 4,5´a kadar düşmesi ile birlikte esnaf ve sanatkarlarımızın talepleri bir kat daha arttı. Bu oranlarla kredi imkanı sunan başka kurum ya da kuruluş bulunmamaktadır. Düşük faizli kredilerden yararlanmak isteyen tüm esnaf ve sanatkarlarımıza kooperatifimizin kapısı her zaman açıktır” şeklinde konuştu.