Uluslararası Üniversiteler Konseyi Sivas'ta Gerçekleştirildi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Uluslararası Üniversiteler Konseyi Sivas’ta Gerçekleştirildi

Bu haber 10 Şubat 2020 - 6:03 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Uluslararası Üniversiteler Konseyi´nin icra kurulu ve yönetim kurulu toplantıları Cumhuriyet Üniversitesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri ile diğer bölgelerde bulunan yükseköğretim kurumlarının ekonomik, akademik teknik proje ve eğitim alanlarında işbirliğini sağlamak ve yükseköğretimde bölgesel ve uluslararası ortak değerleri yaşatmak ve geliştirmek amacıyla kurulan Uluslararası Üniversiteler Konseyi, İcra Kurulu ve Yönetim kurulu toplantıları Cumhuriyet Üniversitesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Senato Toplantı Salonu´nda yapılan toplantıya, Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, YÖK Üyesi ve Başkan Vekili Prof. Dr. Mahmut Doğru, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Başdanışmanı ve Genel Koordinatör Prof. Dr. Uğur Çevik, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Kastamonu Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Fırat Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl ile Uluslararası Üniversiteler Konseyi İcra Kurulu Üyesi ve Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Uluslararası Üniversiteler Konseyi Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu toplantılarını üniversitemiz ev sahipliğinde icra ediyoruz. Gerek yurt dışından ve gerekse yurt içinden katılan misafirlerimize, dekanlarımıza, hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ise  “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü ve bir önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanımız ve şu anda da üst yöneticimiz Sayın Prof. Dr. Alim Yıldız hocamıza ev sahipliğinden dolayı, toplantılarımıza yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu bölgenin her alanda lokomotif bir üniversitesi. Siz değerli üniversite yöneticileri aynı zamanda bu bölgenin kanaat önderlerisiniz. Sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Üniversitesi´nin tanıtım filmi izlendi ve akabinde heyet görüşmelerine devam etti.