Vali Ayhan´dan SEMDER´e Ziyaret | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Vali Ayhan´dan SEMDER´e Ziyaret

Bu haber 13 Şubat 2020 - 5:50 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Vali Salih Ayhan, Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır´ı ziyaret etti. Yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Ayhan, emlak sektöründe yaşanan gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Vali Salih Ayhan, Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği´ni (SEMDER) ziyaret etti. Dernek Başkanı Kerim Çayır ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Ayhan, emlak sektörü hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan Vali Salih Ayhan, “Birkaç  aya emlak sektöründe hareketlilik olacağı yönünde beklentim var. Tapudan verileri sürekli alıyorum. 2-3 ay sonra Sivas´ta emlak piyasasının canlanacağını düşünmekteyim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Çayır ise faaliyetleri hakkında Ayhan´a bilgi verdi.

Sivas´ta emlak sektöründe 200 kişinin faaliyet gösterdiğini kaydeden Çayır, “Dernek çatımızda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz. Emlak sektörünün önümüzdeki süreçte hareketleneceğini düşünüyoruz. Bankalar birinci elde konut kredi faizlerini 0,79´a çekti. İkinci elde ise 0,99 oranında. İkinci eldeki oranın da sıfır konut kredi faiz oranlarına çekilmesi halinde piyasanın rahatlayacağını düşünmekteyiz” dedi.

Sivas Kongresi´nin 100. yılı kapsamında çok sayıda etkinliğe imza attıklarının altını çizen Vali Ayhan, günün anısına Çayır´a 100. yıl logolu pul tablo ve “Milli Mücadele´de Sivas 108 Gün” adlı kitabı hediye etti.  Çayır ise Vali Ayhan´a biblo takdim etti.