"Belediye olarak tedbirleri alıyoruz" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Belediye olarak tedbirleri alıyoruz”

Bu haber 16 Mart 2020 - 6:44 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, koronavirüsü işaret ederek “Biz belediye olarak tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızda kişisel tedbirlerini aldıkları takdirde bu sıkıntıları da inşallah atlatmış olacağız” dedi.

Koronavirisün ülkemizde de görüldüğü andan itibaren Sivas Belediyesi de tedbirlerini artırdı.

Koronavirüs başta olmak üzere salgın hastalıkların yayılmasının önüne geçmek adına belediye tarafından başlatılan ilaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçları, şehirlerarası terminal, akan ve durgun sular gibi bakterilerin yaşayabileceği ortamlarda tedbirler alınarak ilaçlama çalışmaları yapıldı.

Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları tren garı ve hava alanında yapıldı.

Çalışmaları yerinde takip eden Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, son günlerde dünyayı sarsan koronavirüs ve halk sağlığını tehdit edebilecek olumsuzluklara karşı önlem alındığını belirtti.

Duman; “Belediye olarak kalabalık ortamlarda gerekli önlemlerimizi aldık. Belediye birimlerimizde vatandaş yoğunluğunun olduğu yerlerde dezenfekte işlemlerimiz tamamlandı. Daha sonrasında ise diğer kamu kurumlarında dezenfekte işlemlerimiz devam edecek. Kültür merkezleri faaliyetlerimize bir süre ara verdik. Merkezde bulunan havuzumuz da yine bir süreliğine kapalı olacak” dedi.

Vatandaşlara tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunan Duman; “Biz belediye olarak tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızda kişisel tedbirlerini aldıkları takdirde bu sıkıntıları da inşallah atlatmış olacağız.” şeklinde konuştu.

Mahalle muhtarları ile istişare edilerek yapılan dezenfekte çalışmalarını muhtarlar da yakından takip etti. Muhtarlar yapılan çalışmalardan dolayı belediyeye teşekkür etti.