Eken "Fırsatcılara prim verilmeyecek" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Eken “Fırsatcılara prim verilmeyecek”

Bu haber 15 Mart 2020 - 4:41 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Korono Virüs (COVİD-19) vakalarının ülkemizde de görülmeye başlamasıyla fahiş fiyata ürün satanlara fırsat vermeyeceklerini söyledi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, son günlerde yaşanan fahiş fiyata ürün satışlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Korona virüsü (COVİD-19) ülkemizde de görülmeye başladığını ifade eden Eken, “Bu süreci başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere devletimizin tüm yetkili kurumları büyük özveri ve titizlikle yönetmektedir. İlimizde de süre. Valiliğimiz tarafından yürütülmekte ve her türlü tedbir alınmıştır. Hepimiz Korona Virüsüne karşı dikkat etmemiz gerekiyor, evimizde, iş yerimizde, odamızda tedbir almamız lazım. Bu süreçte durumdan faydalanmaya çalışan fırsatçılar ortaya çıktı. Fırsatçılık yapanlara göz açtırmayacağız. Her konuda nasıl esnaf ve tüccarımızın yanında oluyor isek fırsatçılık yapanlara karşıda halkımızın yanında olacağımızı bir kere daha belirtmek istiyoruz” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin bu tür fırsatçılığa prim vermeyeceğine olan inancımız tamdır diyen Eken şunları kaydetti; “Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak, başta ağız maskesi, kolonya, hijyen malzemeleri, bakliyat ve makarna olmak üzere bazı ürünlerde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı Sivas TSO olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız. Bu tür olaylara karşı etkin mücadele edebilmemiz için halkımızın, fahiş fiyat ile ürün satanları Sivas Ticaret ve Sanayi Odamıza bildirmelerini önemle rica ediyoruz.”