"En Büyük Güç Beraberliğimiz" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“En Büyük Güç Beraberliğimiz”

Bu haber 10 Mart 2020 - 5:49 'de eklendi ve 92 views kez görüntülendi.

AK Parti Gemerek İlçe Kongresi´nde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyon Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “En büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Hiç kimsenin kendini sahipsiz hissetmemesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti kimsesizlerin kimsesidir. Bizim amacımız da hiç kimseye sahipsiz olduğunu hissettirmemektir” dedi.

7. Olağan Kongre sürecini “İnandığın Yolda Yürü” sloganı ile başlatan AK Parti Sivas il teşkilatı 3. ilçe kongresini Gemerek´te gerçekleştirdi.

Gemerek Belediyesi Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen kongreye Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyon Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, ilçe başkanları il başkan yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Gemerekli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını Gemerek İlçe Başkanı Çağrı Gökhan Balcı gerçekleştirdi.

“UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti sayesinde ilçelerine çok sayıda yatırım yapıldığının altını çizen Başkan Balcı, “İlçemizde devlet yatırımları şantiyeleri birer birer çalışmaya başladı. İlçemizde sağlık sorunları ile alakalı çalışmalarımızı geçen günlerde Semiha Ekinci vekilimizle birlikte Sağlık Bakanımıza ilettik, kendileri gerekli desteği vereceklerini ifade etti.  Hükümetimizin desteği ile bütün sorunlarımızı çözeceğiz. İl Başkanımız ile çok uyumlu çalışıyoruz” diye konuştu.

“SU SORUNU TARİHE KARIŞACAK”

Kongrede konuşan Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ise “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın dediği gibi gönül belediyeciliğini ilçemize getirdik. Hiçbir ayrım yapmadan ilçemizi nasıl kalkındırabiliriz, bunun derdine düştük. İlçemizde yıllardır sorun haline gelen içme suyumuz için altyapı çalışmalarımız devam ediyor ve bu yıl içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Gemerek´te artık sular 7 gün 24 saat akacak ve su sorunu tarihe karışacak” dedi.

“GEMEREK´İ ARTIK AK BELEDİYE YÖNETİYOR”

Gemerek´e büyük önem verdiklerinin altını çizen AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu da “Gemerek´te konuşmak evimde konuşmak gibi. Çünkü 5-6 yıldır gelip gittiğim, farklı ilçe başkanları ile farklı yönetimler ile çalışma yaptığımız bir ilçemiz. Biz il teşkilatı olarak özellikle Gemerek ve Gemereklileri çok seviyoruz. Bizim burada bir hayalimiz vardı. Her toplantımızda Gemerek Belediyesini nasıl AK belediye yaparızın hesabını yaptık ve hayallerimiz 31 Mart seçimlerinde sizlerin desteği ile gerçekleşti. Gemerek´i artık AK bir belediye yönetiyor. Bu süre zarfı içerisinde teşkilatçılık örneği gösteren Çağrı Başkanım, kadın kolları başkanım ve gençlik kolları başkanım; adayımıza sahip çıkarak çalışmalarını birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MEHMETÇİĞİMİZİ DESTEKLEYEN BİR SAVUNMA SANAYİMİZ VAR”

Kongrede ülke gündemini değerlendiren TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Bugün Suriye´de ne işimiz var diye konuşanlar var. Bizim Suriye´de iki gayemiz var: Birincisi sınırlarımızın ötesinde bir terör koridoru oluşmasına fırsat vermemek. Eğer terör koridoru olmasına izin verirsek Türkiye´nin Orta Doğu´ya açılan bir kapı olması mümkün değil. İkinci bir husus orada yaşayan yaklaşık 4 buçuk milyon insanı yerinde tutmaktır. Kahraman bir Mehmetçiğimiz var, Mehmetçiğimizi destekleyen bir savunma sanayimiz var ve Mehmetçiğimize dua eden bir milletimiz var” ifadelerini kullandı.

“EKSİKLERİ GİDERMEK BİZE NASİP OLACAK”

Birlik beraberlik mesajları da veren Milletvekili Yılmaz, “En büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Hiç kimsenin kendini sahipsiz hissetmemesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti kimsesizlerin kimsesidir. Bizim amacımız da hiç kimseye sahipsiz olduğunu hissettirmemektir. Bu kapsamda 80 yılda yapılandan çok daha fazlasını yaptık. Diğer partilerin sayacak hizmeti olmadığı için bizim eksikliklerimizi sayıyor. Birlik ve beraberliğimiz sürdüğü müddetçe eksiklikleri gidermek yine bizlere nasip olacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Çağrı Gökhan Balcı yola devam kararı alındı.