Sağlıklı Mutfak Atölyesine yoğun ilgi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sağlıklı Mutfak Atölyesine yoğun ilgi

Bu haber 11 Mart 2020 - 7:08 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi’ Projesinin tanıtımı yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, il protokolü eşleri ve Sivaslı kadınlar, Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle Sivas’ta  AVM’de düzenlenen ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi’ etkinliğine katıldı.

Zeynep Akkiraz Ayhan öncülüğünde başlatılan, Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun ev sahipliğini yaptığı; ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi’ projesi ile hazırlanmaya başlanan ürünler, halkın beğenisine sunuldu. Stantlarda her yaştan ziyaretçi ürünleri test ederek yapımını da öğrenme şansı buldu.

2019 yılı Aralık ayında hayata geçirilen ve vatandaşların yoğun ilgisini gören projede; portakal kabuklarından lezzetli atıştırmalıklardan, ev eriştesine, tam buğday unundan hazırlanan ekşi maya ekmeğine kadar birçok ürün ortaya çıkıyor.

Geleneksel tariflerle yöresel ürünleri tekrar gün yüzüne çıkarmayı, çocukların sağlıklı beslenmesini, kadınların aile bütçesine katkıda bulunarak ekonomilerini düzenlemeyi ve israfın önüne geçerek geri dönüşüm sağlamayı amaçlayan ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi’ Sivaslıların maharetlerini ortaya çıkarıyor. Kadını, erkeği, öğrencisi, çalışanı ve her meslek grubundan vatandaşların Sağlıklı Mutfak Atölyesi’nde yeni lezzetler keşfetmelerini bekliyoruz.