SİVAS BELEDİYE BAŞKANI BİLGİN "KADINA GÖSTERİLEN SAYGI GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNİ GÖSTERİR… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

SİVAS BELEDİYE BAŞKANI BİLGİN “KADINA GÖSTERİLEN SAYGI GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNİ GÖSTERİR…

Bu haber 07 Mart 2020 - 5:44 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Bilgin mesajında; “Bir toplumda, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve kadına gösterilen saygı gelişmişlik düzeyini belirtmektedir. Kadınlara tanınan siyasi, sosyal ve ekonomik haklarla Türk kadını aktif bir şekilde toplumsal hayata katılmış, Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunma imkânı bulmuştur.

“Kadınların, siyasal, sosyal ve ekonomik faaliyetlere eskiye nazaran daha yoğun şekilde katılmayı arzu ettikleri ve katılmaya başladıkları bir süreçten geçmekteyiz.”

“Türk kadını, dünya kadınlarının hak arayışlarına ve gelişim süreçlerine katkı yapabilecek bir kültürel birikime sahiptir. Türk medeniyetinin inşasında kadın ve erkek ortak rol oynamakta, Türk kadınının devlet yönetiminden eğitime, kültürden sosyal yaşama kadar her alanda erkeğin yanı başında yer aldığı görülmektedir. Kadın hakları mücadelesinin bizim ve tarihimizin tecrübelerinden edineceği çok fazla ders bulunmaktadır. Ailenin huzuru, gelecek nesillerin emniyet içinde yaşaması, toplumun refah ve mutluluğu, kadınların üstlendiği yükün hafifletilmesine, paylaşılmasına ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın kadın haklarına saygı duyulmasına bağlıdır.”

 

“Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor selam ve saygılar sunuyorum.” dedi.