Sivas Valisi Salih Ayhan"Tedbiri elden bırakmadan, her beraber başaracağız" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Salih Ayhan”Tedbiri elden bırakmadan, her beraber başaracağız”

Bu haber 26 Mart 2020 - 15:28 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, video konferans (Skype) üzerinden Haftalık Kaymakamlar Toplantısını gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Vali Salih Ayhan, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçelerde uygulanan çalışmaları değerlendirdi. 2 saat süren toplantıda ilçe kaymakamları, alınan tedbirlerin kararlılıkla uygulandığını, giriş-çıkışların kontrol edildiğini ve ilçelerde herhangi bir vakaya rastlanmadığını ifade etti.

Vali Salih Ayhan, toplantının sonunda yaptığı değerlendirmede, ilçe kaymakamlarına bu süreçte gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, salgının kontrol altına alınması noktasında ilçelerde giriş-çıkışlarda tedbirin üste seviyede tutulmasını istedi.

İlçelerde şuana kadar koronavirüs vakası bulunmadığını, sadece tedbir amaçlı kişilerin müşahede altında olduğunu belirten Vali Ayhan, “Sizlerden isteğim bakanlıklarımızın genelgeleri ve tavsiyeleri noktasında gereken ilçe hıfzıssıhha kararlarınızı gecikmeden alın. Özellikle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızı önceleyin. Dışarıya çıkmaları yasaklandığı için Vefa Sosyal Destek Ekiplerimizi aktif kullanın. İncitmeyin, gönüllerine dokunun. Süreci iyi yönetiyorsunuz, güç birliği ile devam edelim.” dedi.

Uzaktan eğitimle ilgilide açıklamalarda da bulunan Vali Ayhan, 30 Nisan’a kadar okullara ara verildiğini, uzaktan eğitim ile devam edileceğini hatırlatan Vali Ayhan, “İlçelerimizde eğitime ağırlık vereceğiz. Hiçbir çocuğumuzun eğitimden geri kalmasını asla istemiyoruz. Bu noktada ilçe kaymakamlarımıza büyük görevler düşüyor. Okul idarecileri ile sürekli irtibatlı olun, hem çocuklarımızın okulla, derslerle, öğretmeni ile bağı zayıflamasın hem de bu süreçten psikolojik olarak travma yaşamadan çıksın. Burada sizlere önemli görev ve sorumluluk düşüyor.” diye konuştu.

“Tedbiri elden bırakmadan, her beraber başaracağız” ifadelerini kullanan Vali Ayhan, Koronavirüs nedeniyle toplumu rahatsız eden ve karamsarlığa düşüren sosyal medya paylaşımlarından uzak durulması gerektiğini söyledi. Bu tür paylaşımları yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacağını söyleyen Vali Ayhan, “Fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz. Kimsenin bu süreçten nemalanmasına da müsaade etmeyeceğiz.” dedi.