SİVAS'TA HAKSIZ FİYAT ARTIŞI YAPAN FİRMALARA CEZA GELECEK | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

SİVAS’TA HAKSIZ FİYAT ARTIŞI YAPAN FİRMALARA CEZA GELECEK

Bu haber 13 Mart 2020 - 19:57 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yeni tip korona virüsü ( Kovid-19 ) ile ilgili gelişmelerin ardından bazı ürünlerin fiyatlarında görülen artışlara karşı aldıkları tedbirler konusunda bilgi verdi.

Başkan Abdulkadir Hastaoğlu, Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs vakasının ne yazık ki ülkemizde de görüldüğünü ve hükümetimizin hızla etkin önlemler aldığını belirterek; “Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız başta olmak üzere Ticaret Bakanımız,  Milli Eğitim Bakanımız ve diğer tüm Bakanlarımız süreci samimiyetle ve başarıyla yönetmektedirler. Yine ilimizde Valimiz ile Belediyemiz gerekli tedbirleri alarak virüsün ilimizde olmaması için mücadele etmektedir. Bizler bu samimi ve gayretli çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Sivas Ticaret Borsası olarak üzerimize düşecek her tür göreve de hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Hastaoğlu, aldıkları tedbirlerle ilgili olarak ise şunları söyledi. ” Sivas Ticaret Borsası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağız. Haksız fiyat artışı yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki; Vatandaşımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.

Özellikle gıda, dezenfektan ve hijyen ürünlerinde bazı firmaların fahiş fiyatlar uyguladıklarını belirten Başkan Hastaoğlu; Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreci fırsata çevirmek isteyen firmaları takibe almış bulunmaktayız. Borsamıza üye firmalar böyle bir yanlış işe girişirlerse, hemen gerekli tespitleri yapıp, disiplin cezalarını tavizsiz uygulamaktan çekinmeyiz. Vatandaşımızın sağlığı ve menfaati her şeyden önce gelir” İfadelerini kullandı.