Sivas'ta Her Şey Yolunda | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas’ta Her Şey Yolunda

Bu haber 14 Mart 2020 - 15:20 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Numune Hastanesi Acil Servisini ziyaret eden Sivas Valisi Salih Ayhan, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Hastane personeline karanfil dağıtan ve tıp bayramını kutlayan Vali Ayhan, görevi başındaki personele kolaylıklar diledi.

Hastane ziyareti sonunda açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan; “Son zamanlarda gösterdikleri gayretle sağlık çalışanlarımız toplumun yükünü alıyor. Sağlıkçılar, asli kamu hizmeti ve insanı en temel ihtiyaçlardan birisi olan sağlık hizmetlerini ülkemizde olduğu gibi ilimizde de büyük meşakkatle yürütmektedir. Bu vesileyle gece gündüz büyük bir özveriyle hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” dedi.

“Sivas’ta Her Şey Yolunda”

Ülkemizde de görülmeye başlayan Koronavirüsüne karşı alınan tedbirlerden de bahseden Vali Ayhan; Numune Hastanesinde bir yoğunluk yok. Sağlık hizmetlerimiz, hassas bir şekilde devam ediyor. Mevsimsel geçişlerden kaynaklanan herhangi bir salgın hastalık, bir sorun yok çok şükür. Sivas’ta her şeyin yolunda gittiğini söylemek istiyorum. Dünyada küresel bir salgın haline gelen Koronavirüsü ile Bakanlıklarımızın belirlediği politikalar çerçevesinde yerel ölçekte de hep birlikte mücadele etmemiz lazım. Başta kişisel hijyenimiz olmak üzere, birçok hususta dikkatli olacağız. Panik havasına girmeden toplu yaşam alanlarından kendimizi ve ailemizi kısmen soyutlanmalıyız.” şeklinde konuştu.

İl genelinde tüm kamu kurumlarının en üst düzeyde hassasiyet gösterdiğini söyleyen Vali Salih Ayhan, “Sivas Belediyemiz ortak yaşam alanlarında kesintisiz şekilde dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Üniversitemizin oluşturduğu bir ekiple süreci sürekli istişare ediyoruz. Tedbirlerimiz daha önceden almaya başladığımız için iyi bir noktadayız. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar.” dedi.

Okulların tatil edilmesinin ardından öğrencilere de bazı tavsiyelerde bulunan Vali Ayhan, “Çocuklarımız evlerinde kendilerini iyi baksın, aile içi iletişimlerini güçlendirsinler.  Bol bol kitap okuyarak tatili en verimli şekilde kullansınlar. Ayrıca, sınavlara hazırlanan veya kitap okumak isteyen öğrencilerimiz için Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi, ekiplerimiz tarafından detaylı dezenfekte edildi. 7/24 eskisi gibi günün her saati diledikleri zaman, en güzel şekilde kullanabilirler” ifadelerine yer verdi.