Tedbir amaçlı banklar kaldırıldı | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Tedbir amaçlı banklar kaldırıldı

Bu haber 23 Mart 2020 - 9:19 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Coronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas Belediyesi kent meydanındaki oturma banklarının bir kısmını kaldırma işlemine başladı.

Sivas Belediyesi, corona virüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekleyerek vatandaşların sık sık kullandıkları oturma banklarını kaldırma kararı aldı.

İnsandan insana temas yoluyla ve kullanılan araç gereçler vasıtasıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün yayılan corona virüsün yayılmasını engellemek için tedbirlerini artıran Sivas Belediyesi kent meydanındaki oturma banklarının bir kısmını kaldırma işlemine başladı.

Kent genelinde toplu taşıma araçları, ibadethaneler, okullar, otogar ve kamu binaları gibi halkın en çok kullandığı toplu yaşam alanlarında ilaçlama çalışmasına devam eden belediye ekipleri, tüm uyarılara rağmen kullanılan bankları, önlem almak amacıyla kısa süreliğine kaldırıyor.

Sabah saatlerinde Kent Meydanındaki oturma bankını kaldırmaya başlayan ekipler, kepçe yardımıyla kamyonlara yükledikleri oturma guruplarını Sivas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü deposuna götürdü.

Kent meydanındaki 56 adet bankı depoya götüren ekipler, corona virüs salgınının ortadan kalkmasının ardından eski yerlerine yeniden monte edecekler.