TÜBİTAK´a Rekor Başvuru | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

TÜBİTAK´a Rekor Başvuru

Bu haber 09 Mart 2020 - 7:03 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ´14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´na ilimizden 208 başvuru yapıldı. Sivas bu başvuru sayısıyla bölgesinde 1. oldu.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ´TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´ (2204-B) için Sivas´tan rekor sayıda başvuruda bulunuldu.

Ortaokul öğrencilerinin, danışman öğretmenleri nezaretinde gelecekte ihtiyaç duyulacak tematik alanlarda hazırladıkları 208 proje ile yoğun bir çalışma süreci geçirilirken, ilimiz bu yıl da ödüllerin en büyük adayı olduğunu gösterdi.

14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´na Kayseri Bölgesi´nden; Kayseri´den 155,  Nevşehir´den 62, Niğde´den 57, Yozgat´tan 46, Kırşehir´den 29 ve Aksaray´dan ise 18 başvuru yapıldı. Sivas, 208 proje ile iddiasını ortaya koydu.