Ülkemizin Yanındayız | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Ülkemizin Yanındayız

Bu haber 02 Mart 2020 - 8:26 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Suriye´nin İdlib kentinde 33 askerimizin şehit olduğu menfur saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şehit haberlerinin ülkeyi yasa boğduğunu belirten Eken, “Suriye´nin İdlib kentinde yaşanan bombalı saldırıda 33 askerimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Ailelerinin ve ülkemizin başı sağ olsun. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu saldırı aslında Türkiye üzerinde oynanan oyunları, içteki ve dıştaki düşmanlarımızın planlarının ortaya çıkmasının göstergesidir. Şehitler vermenin bizlerdeki acısı çok büyük. Bu acılar unutulacak acılar değil, biz bu acıları unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin güçlü ve yıkılmaz bir ülke olduğunu herkesin bilmesi lazım” dedi.

“CANIMIZI, MALIMIZI VERMEYE HAZIRIZ”

STSO olarak her zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında olduklarına vurgu yapan Başkan Eken, “8 bin üyemiz adına, iş dünyamız adına her türlü terör belasını kınıyoruz, lanetliyoruz. Bu süreçte ülkemizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kere daha buradan haykırıyoruz. İş dünyası küçük oyunlara, tuzaklara düşmez. Halkımız tezgahlara gelmez. Bu tür oyunlarla bu işlerden nemalananlar olacaktır. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar olacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız, yetkililerimiz olmak üzere bizler de kendi temsil ettiğimiz kurumlarda bu birlikteliği ve beraberliği sağlayacağını ifade ediyoruz. Bu birliktelik ve beraberlik ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak canımızı, malımızı vermeye hazır olduğumuzu bir kere daha tüm dünyanın bilmesini istiyoruz. Bu hadiselerin son bulacağını, şehit vermeden hedefimize, ülkemizin esenliğine ve Türkiye Cumhuriyeti´nin rahatlığına kavuşabilmesi için atılacak adımlara destek vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum. Ülkemizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

“BU VATAN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Eken, “Biz burada umutsuzluk değil, umutla, şevkle gerçekten kol kola, el ele bu millet için, bu vatan için çalışacağız. Tabi ki üzüleceğiz, tabi ki düşüneceğiz ama hiçbir şekilde oturup kalmayacağız. Çalışacağız, oyun kuranların düzenlerini bozacağız. Ülkemizin, devletimizin yanında olacağız” değerlendirmesinde bulundu.