CHP’li Karasu, Sivas esnafının sorunlarını dinledi « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

CHP’li Karasu, Sivas esnafının sorunlarını dinledi

Bu haber 17 Nisan 2020 - 13:27 'de eklendi ve 111 views kez görüntülendi.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ta koronavirüs sebebiyle zor günler geçiren esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun ve Merkez İlçe Başkanı Celal Abbas Aslan’ın da yer aldığı ziyarette, Karasu esnafla bir araya gelerek hem salgın sürecinde yaşananları hem de salgının ekonomiye etkisini değerlendirdi.

Esnafın kepenk kapattığını, açılan birkaç işyerinin ise siftahsız gün geçirdiğini kaydeden Karasu, ‘’Taksici esnafımız ve küçük esnafımız bu süreçte borçlarını ödeyebilmek için kredi çekiyor. Ancak o krediyi de şanslı olanlar alabiliyor. Çünkü esnafımız hali hazırda bankalara borçlu ve kara listede’’ derken, yeni bir ekonomi destek paketinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

‘’İnsanlar bir taraftan sokağa çıkma yasağı istiyor ama bir taraftan da çalışmazsa hiçbir güvencesi olmadığından kirayı, faturayı nasıl öderim diye düşünüyor’’ diyen Karasu, ‘’İktidarın destek paketi yetersiz kaldı. Esnafımız kira yardımı, kredi kolaylığı istiyor. Eğer esnafımızın taleplerini görmezden gelirsek, salgın sonrasında Sivas’ta alışveriş yapacak tek bir dükkan bulamayacağız’’ dedi.

Atatürk Caddesi’nde bulunan bankalardaki çalışanlara fazla iş yükü bindiğini de kaydeden Karasu, ‘’Sivas’taki tüm bankacılık işlemleri, Atatürk Caddesi’ndeki şubelerden yapılıyor bu da şube çalışanlarının yükünü oldukça artırmış durumda. Bu iş yükünün sistemli bir biçimde diğer şubelere kaydırılması gerekiyor’’ dedi.