BAKAN SOYLU, "SİVAS NE KADAR YİĞİTSE BAŞKANIMIZ O KADAR YİĞİTTİR" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

 BAKAN SOYLU, “SİVAS NE KADAR YİĞİTSE BAŞKANIMIZ O KADAR YİĞİTTİR”

Bu haber 09 Ağustos 2020 - 12:17 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

 Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin  1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Söve Dekorasyon ve Sarıönder Fabrikaları’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde iş adamı Ramazan Demirkoparan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile iki sene önce sohbet ettiklerini dile getirince Başkan Bilgin Demirkopran ile Soylu’yu telefonda görüştürdü.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin hafta sonu mesaisinde Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlk olarak Söve Dekorasyon Fabrikası’nı ziyaret eden Başkan Bilgin fabrika faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Sohbet esnasında İş adamı Ramazan Demirkopran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile iki yıl önce Trabzon’da sohbet etme imkânı bulduğunu dile getirince Başkan Bilgin Bakan Soylu’yu aradı.

Başkan Bilgin, “Muhabbetiniz geçti. Sizi arayalım istedik. Bakanımız dağda, Hakkâri’de, Şemdinli’de değilse kesin bakar dedim.” ifadesini kullandı.

Ramazan Demirkopran kendini tanıtarak “Belediye Başkanımız ziyaretimize geldi, kendisi ile görüştük. sizinle olan görüşmemizi dile getirdim, oda sizi aradı.” dedi.

Bakan Soylu’da “Sivas ne kadar yiğitse Başkanımızda o kadar yiğittir. Trabzon’da Ramazan Bey ile görüştük kendisine teşekkür ederim, Ramazan Bey Ankara’ya gelirse başımız üstünde yeri var.” diyerek selamlarını iletti.

Başkan Bilgin diğer ziyaretini ise Sarıönder Fabrikası’na gerçekleştirerek fabrika çalışmaları hakkında bilgi aldı.