145 Sağlık Personeli Alınacak « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

145 Sağlık Personeli Alınacak

Bu haber 23 Eylül 2020 - 9:38 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ne 145 sağlık personeli alınacak.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ne farklı branşlarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın 100 hemşire, 32 sağlık teknikeri ve 13 diğer sağlık personeli unvanlarında  145 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak.

Sözleşmeli personel alımı ilanı Cumhuriyet Üniversitesi´nin web sitesinde ilan edildi. Yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın KPSSP93 ve KPSSP94 puan sıralamasıyla yapılacak sözleşmeli personel alımı başvurusu 6 Ekim 2020 tarihinde sona erecek.

145 kişilik sözleşmeli personel alımıyla birlikte kurumun sağlık altyapısı güçlenecek ve Kovid-19´a karşı sürdürülen mücadele daha etkin bir şekilde sürdürülmüş olacak.

100 kişilik hemşire alımı ortaöğretim, 32 kişilik sağlık teknikeri ve 13 kişilik diğer sağlık personeli alımı ise ön lisans düzeyinde yapılacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda da personeli alımı yapmıştık. Ülkemizin, şehrimizin ve üniversitemizin geleceği için çalışıyoruz. Bu alımla birlikte sağlık altyapımız daha güçlü hâle gelecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı, uğurlu etsin” dedi.