"Yapılandırma nefes olacak" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Asılsız ihbarlara ceza “

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

Coğrafya büyük, tecrübe çok

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

“Yapılandırma nefes olacak”

Bu haber 19 Kasım 2020 - 11:38 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, pandemi nedeniyle esnafların ciddi sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Borç yapılandırması, bu zorlu süreçte esnafımıza nefes aldıracak” dedi.

Yapılandırma çalışmasının, esnafın içinde bulunduğu zorlu süreci en az hasarla atlatmasında önemli bir destek olarak gördüklerini ifade eden Başkan Hakan Demirgil, “Pandemi dolayısıyla esnaflarımız aylardır kritik, sıkıntılı ve zor dönemlerden geçiyor.  Bu dönemde işyerini kapatmak zorunda kalan ya da işlerine ciddi düşüşler meydana gelen işletmelerin finansman dengeleri altüst oldu. Bu da doğal olarak vergi, prim ve diğer kamu alacaklarının ödenmesine yansıdı. Bu süreçte borçlar ertelense ve esnaflarımıza yönelik krediler esnafımızı rahatlatsa da yapılandırmayla birlikte yeni bir can suyu ve nefes almış olacak” ifadelerini kullandı.

Borç yapılandırmasını içeren düzenlemenin resmi gazetede yayınlanarak, yürürlüğe girdiğini belirten Demirgil, “Bu sayede esnafımız borç yükünden kurtulacak ve devletimiz de alacaklarını tahsil etmiş olacak. Tüm esnaflarımıza ve iş dünyamıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.