Vali Ayhan’dan Kandil Mesajı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Vali Ayhan’dan Kandil Mesajı

Bu haber 28 Ekim 2020 - 13:59 'de eklendi ve 60 views kez görüntülendi.
Vali Salih Ayhan Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Ayhan, mesajında; “O, Rabbimize, kâinata ve insanlara karşı görevlerimizi öğretti. Hakkı, hakikati, adaleti, fazileti ve hidayeti hatırlattı. Kalpleri ve gönülleri birleştirdi. Kardeşliği dostluğu ve arkadaşlığı tesis etti” dedi.

Vali Salih Ayhan, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Ayhan mesajında; “İlâhî vahyin mazharı olan âhir zaman peygamberi, Fahr-i Kâinât, Resûlullah Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)´in dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini idrak ediyoruz.  Ümmeti olmakla müftehir olduğumuz kalplere mahbûb, akıllara muallim, nefislere mürebbî, ruhlara sultan Efendimiz Hz. Muhammed, bize hayat veren Kitab-ı Mübin-i, furkanı, mizanı ve hikmeti getirdi. Kuran´ı Kerim´i bilfiil yaşayarak, kendi benliğinde ve kendi ruhunda müşahhas hâle getirdi ve bizler için bir rehber oldu. O, Rabbimize, kâinata ve insanlara karşı görevlerimizi öğretti. Hakkı, hakikati, adaleti, fazileti ve hidayeti hatırlattı. Kalpleri ve gönülleri birleştirdi. Kardeşliği dostluğu ve arkadaşlığı tesis etti” dedi.

“O´nun hayatı sadece ümmeti için değil, kendisinden sonra gelen tüm insanlık için de en güzel rehberdir” diyen Ayhan, “Sünnet-i seniyyeyi merkeze koymadan İslam´ın yaşanması mümkün değildir. Bir Müslümanın O´nun örnek hayatıyla olan bağı ne kadar güçlü, ne kadar muhkem, ne kadar kavî ise diniyle olan bağı da o derece güçlüdür, o derece sağlamdır.Gençliği, evliliği, aile reisliği, çocuklara olan şefkati ve muhabbeti, idareciliği, tüccarlığı, dostluğu, mücadeleleri, yaşlılığı, gazaları ile Resûlullah Efendimiz, hayatımızın her safhasının rehberidir. Efendimiz Resul olmadan önce de Emin´di. Kendisi insanın aşağıların en aşağısına düştüğü cahiliye toplumunda dahi Muhammed-ül Emin olarak tanınıyordu. O, ömrünün her aşamasını ümmeti ve tüm insanlık için bir edep, ahlak, muhabbet timsali olarak yaşayan bir eşref-i mahlûkattı. Öyle ki, onun hayatına kastetmek için gelenler onda hayat buldular, O´na husumet besleyenler O´nda sevgiyi ve şefkati öğrendiler. Resul-ü Ekrem Efendimiz emin kişiliğiyle, adaletiyle, hakkaniyetiyle, merhametiyle, edep, tevazu, hayâsıyla insanlığın önünde yepyeni bir dünyanın, yepyeni bir hayatın kapılarını açtı. Son peygambere ümmet olmak, pek tabiidir ki sadece O´nun varlığından ve doğumundan haberdar olmakla sınırlı değildir. Bizlere düşen mesuliyet, Peygamberin yolunu takip etmek ve O´nu örnek almak, O´nun sağlığında ashabına takdim ettiği değer ve ölçüleri zaman ve mekân sınırlarının ötesinde kendi dünyamıza taşımak ve O´nun şaşmaz rehberliğine sımsıkı sarılmaktır. Bu insanlık için en hayırlı ümmet olma şerefine nail olmanın yegâne yoludur. Sultân´ül-Enbiya Efendimizin kutlu doğumunun müjdeleyicisi olan Mevlid-i Şerif´in, kardeşlik, hoşgörü, tevazu, sevgi, saygı, güven, dostluk, samimiyet, sadakat, vefa, hak ve hakikat ekseninde hayatımıza yön vermek için büyük bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle Sivaslı hemşerilerimizin, aziz milletimizin, yurtdışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve tüm İslâm âleminin Mevlid-i Şerif´lerini tebrik ediyor; Mevlid-i Nebi´nin, bütün insan yetiştirme mekanizmalarımızı yeniden ele alarak, İslâm´ın hedeflediği insan-ı kâmiller yetişmesine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.