Sivaslı Tur Sevincini Buruk Yaşadı! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivaslı Tur Sevincini Buruk Yaşadı!

Bu haber 15 Mayıs 2022 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor Ziraat Türkiye kupasında Alanyaspor’u saf dışı ederek finale kaldı. Kaldı kalmasınada Yiğidoların sevincide buruk oldu.
Minik yiğidoların “Vali amcası”,garibanın,düşkünün,yaşlının ,velhasıl yardıma muhtaç olana yardım eden Vali Salih Ayhan’ın Sivas’a veda edeceği haberi Sivaslı’nın tur sevincini kursağında koydu.
Vali sayın Salih Ayhan için sayfalarca yazsak az kalır,onu yinede eksik tarif etmiş oluruz.
Doğrusunu söylemek gerekirse,bu gidiş benide çok etkilediği için fazlada yazmak istemiyorum,içimden de gelmiyor.
Allah işini gücünü rast getirsin,bizim için validen çok,bir arkadaş,bir dost,mükemmel bir insandı. Rabbim böyle Valilerin sayısını artırsın…

HOŞ GELDİN FİNAL!

Sivasspor yaklaşık 3 hafta önce deplasmanda 2-1 yendiği Alanyaspor’la 1-1 berabere kalarak final oynamaya hak kazandı.
Her türlü beraberliğin yettiği Sivasspor maça temkinliği başladı. Cezalı Yatabere’nin yerine Kayode’nin forma giydiği maça Rıza hoca bana göre elindeki en iyi onbirle çıktı. Çıktı çıkmasınada, geride Caner’in,en ileride de Kayode’nin bu kadar kötü olacağını tahmin edemezdi herhalde. İleride kayode genellikle yaptığını bu maçtada yaptı ve aldığı topların tamamını ezerek,Sivasspor ataklarının büyümeden bitmesine neden oldu. Defanstaki Caner Osmanpaşa’yı hiç bu kadar savuruk ve kötü görmedim desen yalan olmaz. Yanında oynayan,belkide sahanın en iyilerinden biri olan Aron,onun açığını kapatmaktan yoruldu!
Tabiki böyle maçlarda oynanan futbol değil,tur atlamak önemli,Sivasspor’da asıl öneli olanı yaptığı için fazlada eleştirilemez. Çoğu insan Sivasspor’un ,Alanya karşısında oynadığı futbolla,finaldeki rakibi Kayseri’nin Trabzonspor karşısındaki etkili futbolunu karşılaştırıyor. Evet,futbol olarak Sivasspor rakibi karşısında fazla etkili olamadı ve tur için ne gerekiyorsa onu yaptı. Kayserispor ‘da öyle! Kayserispor her şartta rakibini yenmesi gerekiyordu ve yendi! Eğer Kayserispor’ada beraberlik yarasaydı,onunda görüntüsü Sivasspor’dan farklı olmazdı. Diyeceğim o ki,final maçının havası başka olur,ne o Trabzonspor karşısındaki Kayserispor olur,nede Alanyaspor maçındaki Sivasspor.

Abdullah Yiğit[email protected]