reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

10 bin fidan toprakla buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
10 bin fidan toprakla buluştu

Sivas’ta vatandaşlara kaliteli, ucuz ve nitelikli meyve ağacı fidanı temini için Şubat ayında Sivas Ziraat Odası ile Fatih Fidancılık arasında imzalanan protokol kapsamında talep edilen fidanlar dağıtılmaya başlandı.

Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında bulunan fidancılık işletmesinde gerçekleştirilen fidan dağıtım programına Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Ziraat Odası Meclis Başkanı Cemil Gözen ve çiftçiler katıldı.

SİVAS ZİRAAT ODASI OLARAK BU ANLAMDA ÖNCÜLÜK YAPTIK

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; “Pandemiyle birlikte tarımın, hayvancılığın ve meyveciliğin ne kadar önemli olduğunu insanlar görmüş oldu. Biz de Sivas’ımızda meyveciliği geliştirmek için, bu sene her türlü meyve fidanlarını toprakla buluşturmak için 10 bin fidan üzerinde anlaşma yaptık.Amacımız Sivas’ımızda meyvecilik kültürünün oluşturulmasına ve meyveciliğin geliştirilmesine katkı sağlamak. Çiftçimizin de buna duyarlı olduğunu gördüğümüz için Sivas Ziraat Odası olarak bu kampanyayı başlattık. İnşallah bu her yıl katlanarak devam edecek. Tarıma dayalı diğer arkadaşlarımızın da bu meyveciliğe girmesi gerekiyor.

HEM PİYASA ŞARTLARINDAN UCUZ HEM DE KALİTELİ

Çiftçi olsun veya olmasın isteyen her vatandaşın fidan talebinde bulunabildiğini açıklayan Çetindağ; “Amacımız bu kültürü oluşturmak. Artık herkesin bahçesinde bir kayısının, bir eriğin, bir elmanın olmasını istiyoruz. Yeni nesillerin önünü açmak için böyle bir çalışma başlattık. Meclis Başkanımız ile yönetim kurulu üyelerimizle tüm çiftçilerimizle beraber başlattık bu çalışmayı. Sivas’ımızda güzel şeyler oluyor. Peygamber Efendimiz; ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz’ buyuruyor. Biz de bu güzel bahar ayında bu 10 bin fidanımızı inşallah toprakla buluşturacağız. Fidan almak isteyen vatandaşlar öncelikle Sivas Ziraat Odamıza uğrayacaklar. Oradan fişlerini alarak buradaki fidancılık işletmesine gelerek fidanlarını alacaklar. Hem piyasa şartlarından ucuz hem de kaliteli. Fidanlarını beğenmeyen çiftçilerimize paralarını iade edebiliriz. Vatandaşımız beğeniyorsa alacak beğenmiyorsa almayacak. Bizim amacımız zaten bu kaliteyi buraya getirmek. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Bunun devamı gelecek inşallah” dedi.

Çetindağ’ın konuşmasının ardından çiftçiler düşüncelerini dile getirerek Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve yönetimine teşekkür etti.

 

 

YORUM YAP