reklam
reklam
DOLAR 32,1978 % 0.05
EURO 34,9865 % -0.03
STERLIN 40,9488 % 0.05
FRANG 35,3860 % 0.11
ALTIN 2.512,57 % 0,08
BITCOIN 70.959,99 5.878

14 Mayıs ve Sivas

Yayınlanma Tarihi :
14 Mayıs ve Sivas

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile ilgili geri sayım başladı.

Önümüzdeki hafta belirlenecek olan sıralama ile aday adaylığı furyası da sona erecek ve bu kez adaylar zorlu bir maratonun içerisine girecek.

Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor.

Türkiye, tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadı. Sabaha karşı merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Malatya, Adıyaman, Adana, Gaziantep, Hatay, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi çevredeki illerden de şiddetli biçimde hissedilen deprem, toplam 11 kentte büyük bir yıkıma neden oldu. On binler toprak altında kaldı. İçimiz kan ağlıyor.

Bir yanda depremin ardından yaraları sarmak amacıyla bölgede hummalı bir çalışma yapılırken, diğer yandan gözler 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçime çevrildi.

Şu an depremi unuttuk ve seçime odaklandık.

Şehrin ana arterleri ve işlek caddeler üzerinde bulunan billboardlarda partili aday adaylarının fotoğrafları ve seçimle ilgili sözleri.

Aday adaylarının partileri, fotoğrafları beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

Merak ettiğim sözleri.

Billboard tanıtımlarında aday adayları öyle özlü ve güzel sözler yazmışlar ki, seçimi beklemeden hemen gidip o şahsa veya partisine oy vermek istiyor insan.

Ama gelin görün ki, madalyonun görünen yüzü öyle değil.

Bugün Sivas’ı sevenler, yarın aday adaylıkları adaylığa dönüşmediği veya adaylığı döneminin ardından seçilemediği zaman, o güzel sözlerde zirveye çıkardığı Sivas’ı unutuyorlar.

Unutmayı bir tarafa bırakın Sivas ismini dahi telaffuz etmiyorlar.

O gün gerçek Sivas sevgileri ve Sivaslılıkları ortaya çıkıyor.

Maskeler düşüyor ve gerçekler gün yüzüne çıkıyor

İşte bu yüzden 14 Mayıs çok önemli.

Bazen zor seçimler yapmak, zor kararlar vermek zorunda kalır insanoğlu.

Hayat karşınıza yol ayrımları çıkarır ve tüm yaşantınız yaptığınız seçimlerle belirlenir. Yani aslında hayatınız sizin seçimlerinizdir. Ve her seçim kazanım olduğu gibi aynı zamanda bir de kayıptır

Sandığa giderken maske takanları değil, gerçek Sivaslıları ve Sivas’ı sevenleri, Sivas’a hizmet için yola çıkanları seçelim.

14 Mayıs Sivas ve Türkiye için çok önemli bir gün , ama benim için de önemli

Çünkü doğum günüm.

 

YORUM YAP