4 Eylül’ün Adına Yakışmadı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

4 Eylül’ün Adına Yakışmadı

Bu haber 10 Eylül 2023 - 15:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Amator Kumeden terfi ligine Karadeniz grubundan Ankara’daki final maçına kadar olan zorlu süreç film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor.
Dogan Ürgüp ve Ahmet Polat döneminde 3.lige yükseliş ve gözyaşlarıyla profesyonel lige merhaba dediğimiz gün ü unutamam.Ardından Tesisleşme süreci ve Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumunun tamamlanması…Sami Aydın ve Turhan döneminde 2.lige yükselme başarısı. Play off maçları ,1.lig kapısından dönen Sivas Belediyespor…Profesyoel yarışma hakkını öğretmen grubuna veren bir anlayış.Bu işi biz yaparız diyen öğretmen grubu ve biz yapamayiz diyerek sahneden cekilmeleri.
9 Eylül’de ise kulübün tarihinde yaşanan bir ilk…3.lig ekibi Sivas Dört Eylul Futbol A.Ş sahasında maça çıkamadı.Hukmen 3-0 maglubiyet.Bundan sonra çıkar mı?Açıkçası 5 gün içinde yeni ve temiz bir yapilanma olmaz ise ben inanmiyorum.Kapali kapılar ardındaki pazarlıkları kulubun bu hale gelişini biri spor kamuoyuna acil anlatmalı.Yoksa herşey cok gec olacak.

Mustafa Ateş[email protected]