reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.945.852 -0.311

58 Sivas

Yayınlanma Tarihi :
58 Sivas

Doğru haber-hür yorum. Kişiye ve topluma saygılı yayın. Tarafsız ve objektif gazetecilik anlayışı” ile sizlerin karşısına 58 hafta önce çıkmış ve sizin, sizlerin sesi olmaya, nokta kadar bir menfaat için virgül kadar eğilmemeye, tarafsızlık ve dürüstlük ilkesinden taviz vermemeye yemin etmiştik.

Bu gün aynı şevk ,karar ve heyecanla sizlerin karşısındayız.

Bazen gazetede yazdığınız bir haber veya makalede tek bir kelime satırlarca söylenen cümlelerin önüne geçebiliyor. Hayatın her yeni günde bize ne getirdiğini bilmesek de bizleri destekleyenlerin, bizim yanımızda yer alanların bize sunmuş olduğu o eşsiz güven duygusu her daim en büyük destekçimiz oluyor.  Bugün 58. Sayımıza ulaştık. Sivasolay’ı çıkarmaya karar verdiğimiz zaman bizleri bekleyen kat edilmesi gereken uzun yollar, zahmetli dönemeçler başarıya giden yolun olmazsa olmazlarını biliyorduk ve ona göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu yola çıkarken her aşamada bizi bekleyen zorluklar olduğu kadar yüzümüzde tatlı bir tebessüm bırakacak anlar da oldu. Yeni yürümeye başlayan bir bebek gibi düşe kalka ilerlenen yolun sonunda ise başarıya, güvene layık olmak için çaba sarf ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Biz, kişi veya kişilerin değil, toplumun aynası olmak, onların dertleriyle dertlenip, aynı hüznü ve sevinci birlikte paylaşmak için yola çıktık. Asla ve asla vizyon ve misyonumuzdan taviz vermedik. Vermeyeceğiz.

Gazeteci, bir bilginin, haberin yayını ya da yayınlanmaması karşılığı hiçbir maddi veya manevi avantajın peşinde olamaz.

Gazeteci, kutsal olarak nitelendirdiği  mesleğini,ayaklar altına almaz, reklamcılıkla, halkla ilişkilerle veya propagandacılıkla karıştıramaz ve kullanamaz. Maddi çıkar  ve menfaat sağlayamaz. Gazeteci, hangi konuda olursa olsun, elde ettiği bilgileri geniş biçimde yayın konusu yapmadan kendi yararına ve bir başkasının yararına kullanamaz.

Biz bunu yapıyoruz.

Sizlerin yanında, yanı başında olacağımız sözünü vermiştik. Sadece sanal ortamda, sosyal medyada değil, evinizde, iş yerinizde sizlerle bütünleşeceğimizi söylemiştik.

Az kaldı.

Yeni basın kanunu ile birlikte sizlere daha yakın olacağız.

Genel Yayın Koordinatörümüz Ali Yavuz,Editörümüz Melih Kulaksız,yazarlarımız İbrahim Yasak, Bülent Özçelik, Hakan Avcı, Göktürk Fırat, Şerife Keklikçi, spor denince akla ilk gelen isimler Mustafa Ateş, Abdullah Yiğit, Ali İzgi ve Metin Kulaksız ve gazetemizin  tasarlanmasında fedakarlığını esirgemeyen Oğuzhan Sarzep ile birlikte büyük bir aile olduk, bu aileye her geçen gün yeni isimlerde katılacak.

Tarafsızlık anlayışı ile sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Biz gazetecilik yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz

Bizi izlemeye devam edin

Kalın Sağlıcakla

 

 

YORUM YAP