reklam
reklam
DOLAR 32,2183 % 0.17
EURO 34,9183 % -0.2
STERLIN 41,0051 % 0.14
FRANG 35,2010 % -0.27
ALTIN 2.466,75 % -1,45
BITCOIN 69.545,25 -0.114

Adalet ve etiği ‘en son’ siz ağzınıza alın

Yayınlanma Tarihi :
Adalet ve etiği ‘en son’ siz ağzınıza alın

Kulüpler Birliği toplantı üstüne toplantı yapıyor. Sebep? “Ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep maçları”
Önceki gün yapılan ilk toplantıda,herhangi bir karar alınamadı. 11 kulubün katıldığı toplantıda, 7 kulüp TFF’nin verdiği kararın aksine, Hatay ve Gaziantepspor’un bu sezon oynadığı bütün maçların hükmen yenik sayılmasını istedi. Bunu en çok isteyen ve gündeme getiren Beşiktaş oldu. Neden? Çünkü Beşiktaş bu iki takımla oynadığı maçlarda 4 puan kaybetti.Yani,Hatay ve Gaziantep takımları bu sezon bütün maçlarda hükmen yenik sayılırsa Beşiktaş şu anki puanına 4 puan daha ekleyecek.
İşte bunun için Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi işi gücü bırakıp böyle bir durumda bile puan derdine düştü ve sonrada çıkıp ” Kendimiz için bir şey istemiyoruz, sadece adalet istiyoruz.” Diyor.
Ya ayıp be! Eğer Beşiktaş Hatay ve Gaziantep maçlarını kazanmış olsaydı çıkıp böyle “adaletten dürüstlükten” bahsedebilirmiydin?
TFF’nin ligden çekilen iki takımla ilgili verdiği karara karşı olanlara bakıyorum,büyük çoğunluğu Hatay ve Gaziantep maçlarında puan kaybetmiş. Mesela,Beşiktaş başkanını destekleyen ve kümede kalma hesapları yapan İstanbulspor ve Antalyaspor takımlarıda oynadıkları iki maçta 4’er puan kaybetmiş.Eminim istanbulspor ve Antalyaspor’da kendileri için bir şey istemiyorlardır!!
Bakın,Sivasspor Hatay ve Gaziantep takımlarıyla 3 maç oynadı ve 5 puan kaybetti. Yani,normalde Sivasspor kulübününde Beşiktaş başkanı gibi düşünmesi gerekiyor ama öyle olmadı. Ateş hattında yer alan Sivasspor “TFF’nin verdiği karara saygılıyız” diyerek,bir bakıma,büyük bir felaket sonrası, bu tartışmanın etik olmayacağını gösterdi.
Hep söylerim,Türkiye’de “Etik ve adalet “ kelimelerini en son ağzına alacak kulüpler Fenerbahçe,Galatasaray ve Beşiktaş’tır.
Hatırlarsanız,Sivasspor-Galatasaray maçında Sivasspor’un attığı gol “ofsaytımsı” denilerek iptal edildikten sonra en çok tepki gösteren Fenerbahçe ve Beşiktaş olmuştu. Yok, yok tepki Sivasspor’un madur edilmesine değil,Galatasaray’ın hanesine 3 puan yazılmasından..
Bunlar bu işte! Bunlar için etiklik,adalet,centilmenlik vs. menfaatine değilse yok hükmündedir!
Asrın felaketinden sonra,TFF’nin aldığı kararda bile küçük hesaplar peşinden olanlara ne denebilirki?
Benim içimden,
“Yazıklar olsun size” demek geliyor….

YORUM YAP

Abdullah Yiğit TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam