reklam
reklam
DOLAR 32,2334 % 0.23
EURO 34,9845 % 0.01
STERLIN 41,0684 % 0.34
FRANG 35,2817 % -0.04
ALTIN 2.478,54 % -0,98
BITCOIN 70.541,71 0.732

‘Altın Eller’ Sivas’ta buluştu

Yayınlanma Tarihi :
‘Altın Eller’ Sivas’ta buluştu

Sivas Valiliği himayelerinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Tarihi Kent Meydanında “Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor” adlı ‘Geleneksel Türk El Sanatları Festivali’ düzenlendi.

Unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel Türk El Sanatlarının yer aldığı “Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor” festivali, tarihi kent meydanında başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğünün işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalde birçok ilden gelen sanatkârlar, kendilerine ayrılan stantlarda ürünleri sergiledi. Ahşap oyuncaktan dokuma sanatına, cam üfleme sanatından bıçak imalatına birçok el sanatı ürünleri görücüye çıktı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen sergi, 21 Ağustos tarihine kadar açık olacak.

Açılışta katılımcılara hitap eden Vali Vekili Şakir Öner Öztürk:

“Valilik olarak, geçmişten günümüze bir değer olarak ulaşan Sivas el sanatlarına sahip çıkıyoruz. El sanatlarının korunması, geliştirilmesi ve el sanatlarını icra eden ustalarımızın desteklenmesi ve ürettikleri ürünlerin turizme kazandırma gayreti içindeyiz. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyet kenti Sivas’ta, tarihin, kültürün, medeniyet yolculuğunun doya doya yaşandığı unutulmaz hatıraların yaşandığı bir etkinlik olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından ‘Geleneksel Türk El Sanatları Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi.

Tarihi Kent Meydanında açılışı yapılan festival, 21 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Bu yıl 3’ncüsü düzenlenen festivalin açılışına; Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Sivas Milletvekilleri Abdullah Güler, Hakan Aksu, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUM YAP