reklam
reklam
DOLAR 32,8565 % 0.26
EURO 35,2028 % 0.3
STERLIN 41,6191 % 0.05
FRANG 36,8181 % -0.04
ALTIN 2.450,42 % -0,31
BITCOIN 65.726,01 -1.134

Anlamlı ziyaret

Yayınlanma Tarihi :
Anlamlı ziyaret

Malatya merkezde bulunan Medicana Konteyner Kent’te yaşayan depremzede aileler, Sivas’tan gelen ziyaretçilerle keyifli bir gün geçirdi. Ziyaret kapsamında; Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sivassporlu futbolcu İbrahim Akdağ, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü Dr. Necip Kozalı, Medikal Süreçler Gelişim Direktörü Dr. Aylin Konya, Marka ve Kurumsal İletişim Direktörü Gül Uğurlu, Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Osman Kara ve Medicana Sivas Hastanesi hekimleri; Malatya merkez ve Doğanşehir’deki üç konteyner kentte yaşayan depremzedelerle bir araya geldi. Ziyareti büyük bir mutlulukla karşılayan konteyner kent sakinleri, Medicana Sivas Hastanesi hekimlerine muayene olma imkanı da buldu.

TEKNİK DİREKTÖR BÜLENT UYGUN ÇOCUKLARLA FUTBOL OYNADI

Depremzede anneler ve çocuklarla sohbet eden ekip, çocuklara oyuncak ve kırtasiye malzemeleri, annelere ise kozmetik ve hijyen setleri hediye etti. İkramların yapıldığı ziyarette; çocuklar için yüz boyama ve palyaço etkinlikleri de düzenlendi. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve Sivassporlu futbolcu İbrahim Akdağ çocuklarla futbol oynadı. Bülent Uygun, depremzede çocukların Beşiktaşlı futbolcular Cenk Tosun ve Necip Uysal’la görüşme hayalini de gerçekleştirdi. Uygun, çocukların hayranı oldukları Tosun ve Uysal ile görüntülü görüşme yapmasını sağladı. Uygun, hediye ettiği futbol topları ve formaları da çocuklar için imzaladı.

Vali eşleri Dr. Çiğdem Olgun Şimşek ve Hanife Yazıcı, depremzede annelerle yakından ilgilenip sohbet etti. Malatya merkezdeki konteyner kentin ardından Doğanşehir’de iki konteyner kenti daha ziyaret eden ekip, depremzede anneler ve çocuklarıyla keyifli bir gün geçirdi.

“MALATYA VE SİVAS’IN EL ELE VERMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, ziyaretle ilgili “Geçen yıl depremde yara alan kardeş şehrimiz Malatya’nın yanında olduğumuz için çok mutluyuz. Bugün de konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlarımıza onları unutmadığımızı gösterdik” dedi.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı da “Depremzedelere desteklerini esirgemeyen Medicana’nın şehrimize destek vermesi, yöneticileri ve doktorlarıyla yanımızda olması bizim için çok önemli” diye konuştu.

Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü Dr. Necip Kozalı ise “Medicana Sağlık Grubu olarak 6 Şubat depreminin hemen ardından Malatya’da bir konteyner kent kurduk. İlk günden bu yana depremzedelerin yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Medicana’nın tıbbi ve sosyal imkanlarıyla burada yer alması, iki şehrimizin el ele vermesi, Sivas’tan ziyaretçilerimizle Malatya’da oluşturduğumuz sinerji çok kıymetli. Depremzede anneler ve çocuklarının hayatlarına dokunabildiğimiz, yüzlerinde gülümseme yaratabildiğimiz için çok mutlu olduk çünkü bizim için sağlık, sadece bedensel iyileşme değil, aynı zamanda ruhsal iyileşme demektir” dedi.

YORUM YAP