reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.324,01 -0.802

Bakan Varan’tan Gök Bilim Merkezi

Yayınlanma Tarihi :
Bakan Varan’tan Gök Bilim Merkezi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Sivas Belediyesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ndeki toplu açılış ve temel atma törenine katılan Bakan Varank, burada Sivas’a kazandırılan 12 yeni fabrikanın toplu açılışını yaptı. Demirağ OSB’de hizmet verecek 10 fabrikanın temellerinin atıldığı törende ayrıca 58 firmaya bölgede yeni yer tahsisi yapıldı.

Törenden sonra Sivas Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Varank’ı Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri karşıladı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yük olan değil, yük alan Belediyecilik anlayışı ile şehrimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. 3 buçuk yıllık zaman zarfında süremizi iyi değerlendirdiğimize inanıyoruz. Her alanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sizlerin desteğini maddi ve manevisss olarak hissetmek bizlere güç veriyor. Bakanlığınızın Sivas Belediyesi’ne birçok desteği var. Özellikle Kale Projesi’ne sağlamış olduğunuz destek sayesinde 1. etabını bitirdik. 2. etap onayını da verdiniz, ihale aşamasındayız ve ihalesini de yaparak Cumhuriyetimizin 100. yılına yetiştirmeyi arzuluyoruz. Sanayi Mektebi Projesi bölgeye değer katan bir proje oldu. Bu bölgede Millet Bahçesi inşaatımız var ve ihalesini yaptık. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın destekleri ile inşaat çalışmalarına başladık. Yaklaşık 54 bin metrekarelik bir alan. O kısmı da şehrimize kazandırdığımız zaman şu an ki Kent Meydanı’nı 5 kat büyütmüş olacağız. Sanayi Mektebi, Kale Projesi, Hamidiye Millet Bahçesi ile il merkezinde milletimize hizmet edecek devasa projeleri böylece hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

Hamidiye Millet Bahçesi içerisinde oluşturulacak Gök Bilim Merkezi için Bakan Varank’a teşekkürlerini ileten Bilgin, “Bakanlığımız tarafından Gök Bilim Merkezi yapılması hususunda Sayın Bakanımızın büyük destekleri olacak. Sivas’ımıza Gök Bilim Merkezi’ni kazandırmış olacağız. Gençlerimiz o bölgede farklı deneyimler el de edecekler.” ifadelerini kullandı.

Bilgin son olarak, “2023 yoluna ilerlerken yük olan değil, yük alan belediyecilik anlayışıyla birlikte şehrimize eser siyaseti ile projeler inşa edeceğiz. Eser siyaseti yaparken de hep birlikte gönülleri kazanmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ziyarette Bakan Varank, Başkan Bilgin’e hizmetleri sebebiyle teşekkür ederek Belediye şeref defterini imzaladı.

YORUM YAP