reklam
reklam
DOLAR 32,8364 % 0.19
EURO 35,2282 % 0.37
STERLIN 41,7066 % 0.26
FRANG 36,8782 % 0.12
ALTIN 2.446,36 % -0,47
BITCOIN 65.991,98 -0.928

Barış, kardeşlik ve huzur getirsin

Yayınlanma Tarihi :
Barış, kardeşlik ve huzur getirsin

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, Ramazan mesajı yayınladı.

Yıldız mesajında “ On Bir Ayın Sultanı Ramazan Ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğun olarak yaşandığı, manevi duygularımızın canlılık kazandığı; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan Ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin de içinde bulunduğu Ramazan Ayı, ihtiyaç sahiplerinin ve kimsesizlerin kollandığı, yetim ve öksüzlerin gözetildiği, yardımlaşmanın en güzel şekilde yaşandığı, nefislerin terbiye edildiği, milli ve manevi duyguların doruğa ulaştığı müstesna bir aydır.

Toplum olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Ramazan-ı Şerif’in gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip “yardımlaşma” ve “paylaşma” konularındaki hassasiyetin artması, Ramazan ayının bereketindendir. Bu mübarek ayda kardeşlik ve dayanışmanın daha da güçleneceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz, personelimiz ve milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan ayını kutlar, mukaddes ramazan ayının ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dilerim.

YORUM YAP