Bekle Bizi Süper Kupa - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Bekle Bizi Süper Kupa

Bu haber 29 Mayıs 2022 - 16:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzun bir maraton ve bu maraton sonrasında  şeref kürsüsüne çıkıp  kupayı kazanmak .

Kimilere göre hayal, kimilerine göre de çok zordu.

Ama, unutulan bir gerçek vardı ve bu gerçeğin adı da Sivasspor’du.

Kurulduğu günden bu güne kadar  dik duran ve “Yiğido duruşu”  taraflı tarafsız her kesin  takdirini kazanan ,Türk Futbolunun rengi, ahengi, sergilediği oyunu ile gönüllerde taht kuran ve “Gönüllerin Şampiyonu”olan   Sivasspor

Sivasspor’un 55 yıllık hasreti sona erdi. Türkiye’nin dört bir yanından, Avrupa’dan gelen Sivaslıların  sergilediği tablo görülmeye değerdi. Olimpiyat kırmızı-beyazlı renklerle donatılmış, Sivas meydanında şampiyonluk tezahüratları eşliğinde davullar vuruluyor,Hayallar çekiliyordu.

Ziraat Türkiye Kupası sahibini buldu. 132 takım arasından gelip ve zirveye oturan ve oynadığı oyunu ile gönüllerde taht kuran Sivaspor” Kupanın büyüğü benim “ dedi.

Anadolu’dan çıkan iki  kardeş takımın  sergilediği oyun sonrasında kazanan elbette Sivasspor oldu.

Final öncesinde çok sözler söylendi, çok yazılar yazılıp, çok yorumlar yapıldı.Sivasspor’u favori göstermiyorlardı  ama, gerçek ortaya çıktı.. Bu gerçeğin adı da Sivasspor’du.

Herkes bir şeyler söyledi,yazdılar.yorum yaptılar ama,Kayserispor Teknik Direktörü  Hikmet Karaman’ın söylediği bir söz vardı,Hatırladınız mı ?

“Fenerbahçe’yi,Beşiktaş’ı,Galatasaray’ı,Trabzonspor’u yendik. Herhalde bundan sonra Barcelona ile kupada karşılaşırız “

Ah Hikmet hoca, vah Hikmet hoca

Sen Sivasspor’u nasıl göz ardı edersin.

Sivasspor’u  küçük görmenin bedelini  Olimpiyat’ta ödedin.

Uzun yıllardan beri  futbolun içerisindesin. Bu kapris,bu üst perdeden konuşmalar,rakip takımı küçük görmeler niye.

Ama sen haklısın, seni bu hayal aleminden  gerçek aleme çıkaracak ve seni gerçeklerle yüzleştirecek bir takım gerekiyordu ve bu takımın adı da Sivasspor oldu.

Bundan sonra söylemlerini daha dikkatli seçersin herhalde.

Hocam sen değil, senin gibi Sivasspor’u  küçük görenler. takımın sahada verdiği mücadele ve aldığı galibiyetlerle gerçeklerle yüzleştiler ve yüzleşmeye de devam edecekler. Takma kafana  aç  telefonunu ve Sivasppor  maçlarını ve marşlarını dinle,çok iyi gelir.

Uzun bir maraton ve bu maratonun sonunda elde edilen bir zafer.

Bu zaferin mimarlarına Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyelerine, Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve ekibine, tüm kadrolarına ,ve her şeyden önemlisi  sahaya çıkıp yüreklerini ortaya koyan ve şampiyonluk kupasını kaldıran tüm futbolculara teşekkür ederiz

Son sözüm

Ziraat Türkiye Kupası bizim oldu.Bekle bizi Süper Kupa  seni de alacağız

 

Kemal Çağlayan[email protected]