Biz bitti demeden bitmez - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Biz bitti demeden bitmez

Bu haber 11 Mart 2023 - 9:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sezonun en değerli, ülke futbolu için en önemli maçına çıkan Sivasspor, Florentina karşısında sahada ezilmeden, dimdik duran, Avrupalı gibi oynayan, favori olmasa da pozisyona giren, bir topu direkten dönen, Rıza hocanın taktiğini bire bir yansıtan bir takım vardı.
Maçtan bir önceki toplantıda rakip teknik direktör Italiano’nun ” Kendilerinin favori olmadığını, Sivasspor’un hak ederek grup lideri olarak çıktığını, zor bir turu geçtiklerini, son yıllarda rakiplerinin kendilerinden daha çok Avrupa’da mücadele ettiğini” söylemesi Sivasspor’un hem maça daha fazla konsantrasyonlu çıkmasına hemde farkındalığının olduğunu tüm Avrupa’ya anlatmış oldu.
Florentina’nın tecrübesi, topa hükmetmesi, tempoyu kendisinin ayarladığı, moralli ve istekli olması maçta bariz bir şekilde gözükse de, Sivasspor alan daraltarak ve çok koşarak bir nebze olsun oyunu isteği şekile getirdi.
İlk yarıda ev sahipliğinin vermiş olduğu baskı ile gol aramaya çalışan rakipte Gonzalez ve İkone’nin hızı kırmızı beyazları zorlasada, son vuruşlardaki zaafları ilk yarıda gol yemememize neden oldu. Rakibin defans oyuncularının birbirini çok iyi tanıması, güçlü ve atletik yapıları ile hücumda Sivasspor’un zayıf kalmasındaki en büyük etkenlerden biriydi.
İkinci yarıda Gradel ve Leke James hamlesini yaparak topa sahip olmayı hedefleyen Rıza hoca, Goutas ile yakaladığımız pozisyonun direkten dönmesinin ardından aynı pozisyondan Ali Şaşal’ın “bana temas oldu fauldü” demesine rağmen bariz hatasından dolayı yediğimiz gole engel olamadı.
Gradel’in son dakikada hırsına hakim olamayıp yaptığı faul sonrasında rövanşta takımı eksik bırakacak olması taktik ve hucüm anlamında Sivasspor’u eksik bırakacaktır. Kanatlardan sadece Saiz’in bireysel yeteneğiniyle pozisyon bulduğumuz son maçlarda Gradel’in eksikliğini fazlasıyla arayacağız.
Elbette turu İtalya’da bırakmadık. Avantaj rakipte olsada saha avantajı bizim elimizde olacak. Bilet fiyatlarının 50-100-200 TL demeden, tarihinin en görkemli ve kazandığı halde en büyük başarısının olacağı bir maçta yiğidoların takımı yalnız bırakmaması lazım.
Ülke olarak her kulvarda ve her turnuvada dile getirdiğimiz ve yansıttığımız bir deyimi rövanş maçı öncesi unutmamamız lazım. Biz bitti demeden bitmez…

Metin Kulaksız[email protected]