reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Biz gazete ve gazeteciyiz

Yayınlanma Tarihi : Google News
Biz gazete ve gazeteciyiz

Bugün sizlere ilk günün şevk ve heyecanı ile “Günaydın” demekten mutluyum.

Yayın hayatına başladığı günden itibaren “Doğru Haber-Hür Yorum. Kişiye ve Topluma Saygılı Yayın. Tarafsız ve objektif gazetecilik “anlayışını kendisine ilke edinen gazetemiz sizlerin desteği ile günden güne büyümekte.

Bugün 41.yayınımızla sizlerin karşısındayız.

“ Doğru haber-Hür yorum” “İlkeniz, ilkemizdir “

Bu sözlerin her zaman yanında yer alıp, bu sözler doğrultusunda vizyon ve misyonumuzla birlikte hareket ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Bizim anlayışımıza göre “ Gazeteci fedakâr ve objektif olmalı, işini yaparken kamu yararını ve toplumsal bilinci gözetmelidir. Güvenilir haberciliği ilke edinmelidir. Algı operasyonundan, manipülasyondan uzak durmalıdır. Sorumluluklarını her şeyden önde tutmalı, zorluklara göğüs germelidir. Haklının yanında olmalıdır. Para için değil millet için yazmalıdır. Yazarken gerçekleri çarptırmamalıdır.”

Biz bunu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Gazete, toplumun aynasıdır. Gazeteci ise bu aynayı elinde tutan, cilalayıp ve yaptığı tarafsız ve saygılı yayını ile parlayan kişidir. Gerçekleri evirip çevirerek yazanlar ise bu aynayı kırmış ve kimliğinden bi haber olan kişiler demektir.  Deve kuşu misali, bir gün cam kırıkları onların canını yakacaktır.

Bunun bilinci içerisinde yayın hayatımızı sürdürüyoruz.

Gazetecilik cesaret gerektirir, koca yürekli olmayı gerektirir. Bazen ‘yanlıların’ hoşuna gitmeyeceğini bildiği halde, mesleğinden atılma riski olduğu halde yine de doğruyu yazmaktan vazgeçmeyecek kadar istikamet sahibi olmayı gerektirir.

Kişiye ve topluma saygılı yayın “  ilkesi doğrultusunda  yayın hayatımızı sürdürüyor ve sizlerin desteği ile gücümüze güç katıyoruz.

Gazeteciler, her gün insanların tarihe şâhitlik etmesini sağlarlar. Gazeteci dediğin tarafsız, şeffaf, ileri görüşlü olmalıdır. Mesleğini yaparken duygularını işin içine karıştırmamalıdır. Sadece olanı aktarmakla yetinmeli, kendinden bir şeyler katmamalıdır.

Biz buyuz.

İlk günün şevk ve heyecanı ile 41. Haftada yine sizlerin karşısındayız.

Toplumun aynası olmak çok önemli ve biz bunun önemini bilerek her hafta sizlerin karşısına çıkıyoruz.

Güçlü bir kadro, gazetenin en büyük göstergesidir.

Genel Yayın koordinatörümüz Ali Yavuz ve birbirinden değerli usta kalemler (İbrahim Yasak, Bülent Özçelik, Mustafa Ateş, Abdullah Yiğit , Ali İzgi, Dr. Özlem Erdoğu,  Şerife Keklik) ve zaman zaman konuk yazarlarımız da sizlerin sesi olmaya, kamu oyunu bilgilendirmek için buradayız.

İlk günün şevk ve heyecanı ile 41.yayınla sizlere seslenmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Biz gazeteyiz ve öyle kalacağız

Kalın Sağlıcakla

YORUM YAP