Bu işte bir gariplik yok mu? - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Bu işte bir gariplik yok mu?

Bu haber 04 Aralık 2022 - 14:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor, ara verilen süper ligde oynadığı 14 maçta aldığı puanlar ve sergilediği futbol sanırım hiçbir taraftarını mutlu etmemiştir. Ben bu haftaki yazımda Sivasspor’un süper ligdeki bu 14 haftalık başarısız grafiğinden ziyade,yine başarısız olduğu ancak fazla gündeme gelmeyen ve çelişkilerle dolu başka bir acı gerçeğe dikkat çekmek istiyorum.
Bakın,Sivasspor 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivas İl Özel İdaresi arasında imzalanan protokolle Futbol Okulu Projesi başlattı.Aradan geçen 4-5 yıl içerisinde bu proje kısmende olsa başarılı olmuş ki,Sivasspor mücadele ettiği alt kategorilerin hemen hemen tamamında zirvede yer alıyor.
Sivasspor U19 takımı 12 takımın yer aldığı grubunda lider sadece 2 puan gerisinde ve 3. Sırada yer alıyor. U16 liginde 5 maçta 5 galibiyet alarak zirvede adeta tek başına yer alan Sivasspor,bir alt kategori olan U15 liginde7’de 7 yapıp,en yakın rakibi Trabzon’un 6 puan önünde bulunuyor.U14 liginde ise 6 maça çıkan Sivasspor 5 galibiyet 1 beraberlikle,burdada Trabzon’un üzerinde zirvede bulunuyor.
Ayrıcada U19 Milli takımında ve U17 Milli takımlarında Sivasspor’dan ikişerde futbolcu forma giyiyor.
Peki bu gençlerden Sivasspor A takımında oynayan varmı? Hayır yok!
İşte çelişki ve gariplik burda başlıyor.
Sorumuz çok net ve kısa!
Alt kategorilerde oynayan çocuklar yetenekl değilse,neden gruplarında zirvede yer alıyorlar ve Milli takıma seçiliyorlar?
Şayet bu çocuklar, takımlarında bu kadar başarılı olup,milli takıma kadar gidiyorlarsa neden Sivasspor A takımında 1 dakika bile forma şansı verilmedi?
Gerçekten çok garip bir durum değilmi?

Abdullah Yiğit[email protected]