Bu Sivasspor’u özlemiştik - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Bu Sivasspor’u özlemiştik

Bu haber 20 Mart 2023 - 0:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor anlamak mümkün değil! Bir maç oynuyor”Bu takımdan hiçbir şey olmaz” dedirtiyor,ama daha sonraki oynadığı maçtada “Sivasspor müthiş futbol oynuyor” dedirtiyor. Elbette,hiçbir takım her hafta aynı başarıyı,yada başarısızlığı göstermez! Ancak Sivasspor,o kadar değişken,o kadar farklı futbol oynuyorki”Hangisi gerçek Sivasspor” bilemiyoruz!
Ankaragücü maçından önce ligde oynadığı son iki maçtaki (Karagümrük,İstanbul) Sivasspor’a bakıyorum,birde Ankaragücü maçındaki Sivasspor’a..
Sivasspor Ankaragücü maçında o kadar etkili,o kadar iyi futbol oynadıki 2-0’lık galibiyet bile maça gelenleri tatmin etmedi!
Tabiki böyle maçlarda önemli olan kazanmak,ama iyi futbolla kazanmak,hem futbolculara yeniden özgüven getirir,hemde taraftarı daha çok mutlu eder. Ancak bir şeyide hatırlatmakta yarar var, maçı hangi skorla kazanırsan kazan,bu kadar gol kaçırmamalısın! Üstelik böylesine kritik bir maçta. Kritik diyorum çünkü bu maçı kazanan takım “7 puan “ alacaktı onuda şükürler olsun Sivasspor aldı. Sivasspor bu 2-0’lık galibiyetten sonra,sezon sonunda olası puan eşitliğinde Ankaragücü’nün önünde olacak,onun için “7 puanlık maç”dedik!
Sivasspor’da hemen hemen bütün futbolcular elinden geleni yaptı,iyi oynadı. Birde çok iyiler vardı. Saiz,Gutas,Aaron,Murat Paluli ve Ziya Erdal bunların başında geliyor. Aslında takımın en iyileri arasına Njie’yide dahil etmek isterdim ama bazen öyle anlamsız,basit ve akıl almaz işler yapıyorki,yaptığı bütün güzel işleri alıp götürüyor! Yani “Okyanusu geçip derede boğuluyor!”
Aslında böyle maçlarda takımın nasıl oynayıp oynamadığına değil skora bakmak daha doğru diye düşünüyorum. Onun içinde Ankaragücü karşısında istekli,arzulu oynayıp kazanan bütün takımı tebrik ediyorum.
Bir çift sözde Sivaslı’lara..Düzeltiyorum “Sözde Sivaslılara”
Hani “Bu böyle futbolcuları izlemeyemi gidilirdi? Hani yönetime,teknik heyete kırgın ve kızgındınız?”
Fiorentina maçında taraftar sayısı 25 bine yaklaşırken,kritik Ankaragücü maçına(üstelik Pazar günü) sadece ve sadece 2 bin 406 seyirci gelmesini ne bağlıyorsunuz?
Cevabını vereyİmi?
1- Biletlerin Belediye tarafından bedava dağıtılmasına,
2- Maç biletlerinin ücretsiz dağıtılmasına,
3- Maç biletleriniz beleş dağıtılmasına….

Abdullah Yiğit[email protected]