Bu takımın en az ‘4-5 takviyeye’ ihtiyacı var - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Bu takımın en az ‘4-5 takviyeye’ ihtiyacı var

Bu haber 28 Kasım 2022 - 0:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor’un geride kalan 14 haftada aldığı sonuç ve oynadığı futbola bakıldığı zaman “Bu takımın acilen transferlere ihtiyacı var” demeye gerek varmı?
Hele hele puan sıralamasındaki yerine bakınca en az 4 veya 5 transferin “olmazsa olmaz” olduğu da çok rahat görülüyor.
Biz”Bu takıma acil transferler lazım”derken,mevcut takımın en iyilerinden olan Dia Sabia’nın takımdan ayrılması gündeme geldi. Bilindiği gibi,eşinin Sivas’a gelmeyi istememesi nedeniyle Saba’da hocaya gitmek istediğini söylemiş ve hocada durumu yönetime bildirmiş ve son duyumlarımıza göre de,Dia Saba ilk yarı sonuna kadar (4 maç) anlaşılmış ve sonrada Sivasspor’a veda edecekmiş. Dia Saba’nın kalitesine söylenecek söz yok,ancak bu şartlarda sezon sonuna kadar dursa da Sivasspor’a fazla katkı yapacağını sanmıyorum çünkü aklı eşinde olacak,kendini futbola veremeyecek! Dolayısıyla eşine rağmen kalması Sivasspor’a yarar değil zarar verir!
Sonuçta Saba gitsede,gitmese de Sivasspor’un işi çok zor. Avrupa kupalarında da mücadele edecek Sivasspor’u bu kadronun başarılı yapması “mucize” ötesi bir şey olur! İşte bu gerçek ortada olduğu için “Acilen bu takıma en az 4-5 iyi transfer yapılmalı” diyoruz.
Sivasspor’un eski futbolcularından Tyler Boyd’la yeniden anlaştığı söyleniyor. Boyd,iyi futbolcu ancak en büyük handikapı maç eksiği. Sanırım teknik heyet bu konuyu göze alarak transfere yeşil ışık yakmıştır.
Artık kimse, Sivasspor’un “uyum sorunu” yok efendim “Futbolcuların maç eksiği var” yada “3 günde bir maç oynuyoruz” gibi profesyonelliğin reddettiği mazeretleri duymak istemiyor,zaten mazeret üretecek zamanda yok!
25 Aralıkta lig yeniden başlayacak ve Sivasspor 4 maç oynadıktan sonra ilk yarı sona erecek. İşin garip tarafı ara transfer dönemi resmi olarak 12 Ocak 2023 ‘de başlayacak,Sivasspor’da ilk yarının son maçını 15 ocakta oynayacak. Yani Sivasspor resmi imza attırdığı futbolcuyu 3 gün sonra maça çıkarabilecek.
Neresinden bakılırsa bakılsın,Sivasspor’u çok zorlu haftalar bekliyor. Artık Sivasspor öyle bir noktaya geldiki,rakip kim olursa olsun,maç nerede oynanırsa oynansın alacağı beraberlikler bile fazla yarar sağlamayacak. Mevcut takım işi bu kadar zora soktu!
Haa, son olarak şunuda belirteyim. “Bu takımın en az 4-5 takviyeye ihtiyacı var” dedik ama bu takviyelerin maç eksiği,uyum sorunu,sakatlığı vs. gibi mazeretleri olmayacak. Bize direkt oynayacak,takıma katkı sağlayacak ve eşi problem olmayacak futbolcular lazım.

Abdullah Yiğit[email protected]