reklam
reklam
DOLAR 32,5680 % 0.05
EURO 34,7216 % 0.01
STERLIN 40,2336 % 0.1
FRANG 35,7223 % 0.07
ALTIN 2.433,04 % 0,01
BITCOIN 66.545,33 2.754

Çanakkale Köprüsü’nde Geleneksel Medya Turu

Yayınlanma Tarihi :
Çanakkale Köprüsü’nde Geleneksel Medya Turu

T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 10-17 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun geleneksel medya turu, medya mensuplarının yoğun katılımı ile 1915 Çanakkale Köprüsü’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda katılımcılara bu yıl “Tarihe, Doğaya Saygı” temasıyla gerçekleştirilecek Tour of Türkiye ile ilgili detaylı bilgiler de verildi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın da katıldığı organizasyonda Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve Lapseki Belediye Başkanı Eyüp yılmaz da medya mensupları ile bir araya geldi.

“Medya kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz”

Medya mensuplarının 57. Alay Şehitliği’ni de ziyaret ettikleri organizasyon sonrasında, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu şu açıklamaları yaptı:

“57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu öncesinde geleneksel medya turumuzu düzenlemekten ve medya mensuplarımızın yoğun ilgisinden çok mutluyuz. Organizasyonumuza katılım sağlayan tüm medya kuruluşlarına çok teşekkür ediyoruz. Onları etkinliğimizde ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.

Bu yıl Tarihe, Doğaya Saygı temasıyla düzenleyeceğimiz Tour of Türkiye’nin geleneksel medya turunu 1915 Çanakkale Köprüsü’nde yapmak çok anlamlıydı. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçmesi için bizlerden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na tekrar şükranlarımızı sunuyoruz. Medya mensuplarımız ile 57. Alay Şehitliği’ni ziyaret etttiğimiz, şehitlerimizi bir kez daha saygıyla yad ettiğimiz için de çok mutluyuz.

Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak organizasyon hazırlıklarımızda sona yaklaşmış bulunuyoruz. Gerek katılımcı takımların kalitesi, gerek elit sporcuların katılımı, gerek üst düzey organizasyon yapımız gerekse de yayın ağımız ile bu yıl da tüm dünyada çok yakından takip edilen bir yarışa imza atacağız.”

Bodrum’dan İstanbul’a, 8 günde 1303 kilometre

Dünyaca ünlü bisikletçilerin 8 günde, Bodrum’dan İstanbul’a toplamda 1303 kilometre pedal basacakları organizasyonun etap programı ve katılacak takımların listesi ise şu şekilde olacak:

· 10 Nisan : Bodrum – Kuşadası
· 11 Nisan: Selçuk (Efes) – Alaçatı
· 12 Nisan: Çeşme – İzmir (Karşıyaka)
· 13 Nisan : İzmir (Konak) – Manisa (Spil)
· 14 Nisan : Manisa – Ayvalık
· 15 Nisan : Edremit (Akçay) – Eceabat (57.Alay Şehitliği)
· 16 Nisan : Gelibolu – Tekirdağ
· 17 Nisan : İstanbul – İstanbul

WorldTour Takımları: UAE Team Emirates (Birleşik Arap Emirlikleri), Bora – Hansgrohe (Almanya), Israel – Premier Tech (İsrail), Astana Qazaqastan Team (Kazakistan), Lotto Soudal (Belçika), Team BikeExchange – Jayco (Avusturya) Team DSM (Hollanda).

Pro Takımlar: Alpecin – Fenix (Belçika), Team Arkea – Samsic (Fransa), UNO X Pro Cycling Team (Norveç), Drone Hopper – Androni Giocattali (İtalya), Bardiani CSF Faizane (İtalya), Caja Rural – Seguros RGA (İspanya), EOLO – Kometa Cycling Team (İtalya), Euskatel – Euskadi (İspanya), Equipo Kern Pharma (İspanya), Human Powered Health (Amerika Birleşik Devletleri), Burgos BH (İspanya), Team Novo Nordisk (Amerika Birleşik Devletleri).

Kıta Takımları: Bike Aid (Almanya), Wildlife Generation Pro Cycling (Amerika Birleşik Devletleri), Sakarya BB Pro Team (Türkiye), Spor Toto Cycling Team (Türkiye), Saris Rouvy Sauerland Team (Almanya), China Glory Continental Team (Çin).

YORUM YAP