Dejavu yaşamayalım - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Dejavu yaşamayalım

Bu haber 18 Aralık 2022 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya kupası arası bitiyor ve tam 38 gün sonra kırmızı beyazlılar son şampiyon ünvanıyla Türkiye Kupası maçına çıkarak vira bismillah diyecek.
Verilen ara Sivasspor’a çok önemli bir fırsat sundu. Sakat oyuncuların iyileşip dönmesinin yanısıra takımın dinlenmesi ve yenilenmesi için de ilaç gibi geldiğini düşünüyorum.
Hepimiz merak ediyor tabi takım ne durumda, nasıl futbol oynayacak, 4 maçta kaç puan alacak, dejavu yaşayacak mı, devre arası transferler gelecek mi, Dia Saba neden gidiyor, Avrupa’da ne yapacağız gibi sorular akıllarda. Cevaplarını elbet yaşayıp göreceğiz ama sanki şehir takıma küsmüş takım şehirden uzak…
Ligde 17, Avrupa’da son 16’dayız. Ligde 14 maçta 11, Avrupa’da 6 maçta 11 puan toplamış Sivasspor. Aslında bu sonuçlar çok şey anlatıyor. Maç seçen takım, saha içinde lider oyuncu olma savaşı, kenarda maçı çevirecek oyuncu eksikliği, Rıza hocanın form düşüklüğü, bazı oyuncuların taraftarlara küsmesi, taraftarın azlığı derken geldiğimiz nokta maalesef ki bize yakışmıyor.
Rıza hocanın Avrupa gelirleri ile ayaktayız, yaş ortalamamız yüksek, istediğimiz oyuncuları alamadık, alt yapıda şuan oynayacak oyuncu yok şeklindeki açıklamaları dünya kupası arasındaki Sivasspor’u anlatmıştır.
Şehir ve takım olarak herşeyi bir kenara bırakalım, geçmiş mazeretlere sığınmadan, önümüzdeki 4 zorlu maçta ele ele verip biran evvel kendimizi devre arasına atalım.
Unutmayalım ki iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir…

Metin Kulaksız[email protected]