Ellere var, Sivas’a neden yok? - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Ellere var, Sivas’a neden yok?

Bu haber 12 Haziran 2022 - 17:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hazır Sivasspor’da transfer çalışmaları hız kazanmamışken, bugün günlerdir içimi yakıp kavuran bir konuyu gündeme getirmek istiyorum.
Bakın, ilk olarak BAL liginde çeşitli şehirlerde play-off maçları oynandı, özellikle şehir ve ilçe takımlarının olduğu maçlarda binlerce taraftar o şehri adeta istila etti ama ne yazık ki Sivas olarak biz sadece uzaktan izledik!
Sonrasında 3.lig play-off maçları oynandı.Yarı final maçları Kayseri ve Ankara’ya verildi, ardından final maçı yine Ankara’da oynandı.
2.lig play-off final maçı İzmir’e. TFF 1.lig play-off maçı da Kocaeli’ye verildi.
TFF’nin Bölge karmaları finali maçı oynadı ve bu maçta Erzurum’a verildi.
Kadınlar liginin şampiyonunun belli olacağı final maçı İzmir’de, yine TFF’nin himayesindeki Gelişim ligi final maçları da Manavgat’ta 30 derece sıcakta ve otellerin sahalarında oynatıldı.
Sivas’ta son yıllarda spor tesisleri açısından önemli adımlar atılırken, bu tür şampiyonların Sivas’a verilmemesi çelişki, ayrıca da çok garip değil mi?
Bu tür şampiyonaların o şehre neler kazandırdığını anlatmaya gerek var mı?
Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de oynanan 3.lig play-off maçını TV’den izlerken gözüm tribünlere takıldı! Binlerce taraftar maçta takımlarına destek için Kayseri’ye gelmiş.
Bu şu demek! O gün Kayseri’deki otellerin, restoranların, hediyelik eşya satanların, taksilerin vs. belki de bir ayda kazanacağını o gün kazanması demektir!
Şehrin tanıtımına olan katkısını saymıyorum, sadece işin maddi tarafını hatırlatmak istedim.
Ama olsun(!)Ankara, Kocaeli, Erzurum, Kayseri ve İzmir esnafı kazansa ne olacak, nasıl olsa Sivas olarak bizimde TFF’de Sivaslı(!)yöneticimiz var. Onun orada olması, hem Sivas esnafına, hem de Sivas futboluna manevi olarak çok büyük katkı sağlıyor(!)
Eyyy, TFF yönetiminde adı olan, ama Sivas’a şu ana kadar zerre faydası olmayan şahıs: Bu işler öyle kapalı kapılar arkasında “Benim çok kimliğim var, ben şöyleyim ben böyleyim” demekle olmuyor.
Sen insanlara iftira atmaktan, hatta arkasından küfür etmekten geri durmazsın biliyoruz, ama ben ne iftira atarım, ne de hoş olmayan cümleler kullanırım. Buradan sadece şunu soruyorum: Neden “Ellere varda Sivas’a yok?”

Abdullah Yiğit[email protected]