Futbol hariç her şey mükemmel! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Futbol hariç her şey mükemmel!

Bu haber 06 Kasım 2022 - 12:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor konferans liginde grubunu birinci sırada bitererek,son 16 turuna kaldı ve büyük bir başarı elde etti.
Bu başarı sadece Sivaslı’lar açısından değil,Türk futbolu açısından da çok önemli.
Dolayasıyla Sivasspor çok büyük iş başardı. Bunu bir kenara koyalım.
Gelelim 1-1 berabere kaldığı SlaviaPrag maçına..Grup 1.ligi için yenilmemesi gereken Sivasspor Rıza hocanın tabiriyle “rotasyonlu” kadroyla sahaya çıktı.
Yatabare, Dia Saba,Murat Paluli ve N’jie gibi direkt onbirde görmeye alıştığımız isimler kenarda beklerken, Uğur Çifçi’de sakatlığı nedeniyle kadroya alınmadı.
Buna karşılık Angielski ve Charisis ilk onbirde yer aldı.
Slavia Prag tahmin edildiği gibi maça baskılı başladı. Öyleki Sivasspor rakip kaleye 26. Dakikada gidebildi ve ondada penaltı kazanarak öne geçti. Rakibin baskısı golden sonrada devam etti. Bazı pozisyonlarda kaleci Ali Şaşal’ın başarılı kurtarışları,bazı pozisyonlarda da, rakip futbolcuların beceriksizliği dikkat çekti. Her şeye rağmen “bu maçı kazanırmıyız” 65 de Gutas’la büyük bir şanssızlık yaşadık ve kendi kalesine attığı golle skor eşitlendi. Golü yedikten sonra kendi kendime “Acaba Rıza hoca,özellikle Dia Saba ve Yatabare’yi daha erken oyuna alamazmıydı?”dedim. Çünkü,ileride top tutamadığımız gibi,rakip kaleyi tehdit edecek pozisyonda yoktu.
Bir şeyler kazanırken,yanlışları-hataları görmek lazım. Sivasspor öyle yada böyle gerçekten çok büyük bir iş başardı. Bu açıdan Rıza hocayı ve futbolcuları tebrik etmek gerekir. Ancak, Sivasspor’daki eksileri görüp söylememekte Sivasspor’a yapılacak en büyük ihanet olur! Ligde son oynanan Antalya maçındaki gibi neredeyse pozisyona girmeden 90 dakikayı tamamladı.Özellikle son iki maçta (Antalya-Slavia prag) ortaya konulan futbol beni ilerisi için endişelendiriyor.
Neredeyse ligin ortası geldi hala orijinal sağ bek yok!
Büyük umutlarla alınan Angielski’de”tık”yok!
Caner Osmanpaşa “saatli bomba gibi” dolaşmaya devam ediyor.
Erdoğan Yeşilyurt enterasan işler yapmayı sürdürüyor(basit ve kolay dururken imkansızı deniyor)
Gradel gerçek Gradel’in yarısı kadar bile futbol oynamıyor!
Charisis’i ,derseniz varlığıyla yokluğu belli değildi.
Peki sahada iyi oynayan yokmuydu ?
Vardı tabiki;
Kaleci Ali Vural Şaşal!
Sivasspor’un kaybetmediği bir maçta takımın en iyisi kaleci oluyorsa,başkada söze gerek kalmaz herhalde!

Abdullah Yiğit[email protected]