reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.961.412 -0.252

Gazete ve Güven

Yayınlanma Tarihi :
Gazete ve Güven

Doğru Haber.Hür Yorum. Kişiye ve topluma saygılı yayın. Tarafsız ve objektif gazetecilik “ anlayışı ile 4 Ekim 2021’de sizlerle buluştuk. Bugün sizlerle 30. Sayımızla birlikteyiz.

Bilgisayarınızın ve cep telefonlarınızın ekranında, baskılı olarak  iş yerinizde, yanınızda, yanı başınızda olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Bir ilkemiz vardı ve bu ilke doğrultusunda yayınımızı sürdürmeye karar verdik. 30 hafta geride kaldı .Dönüp baktığımızda  bizlere yansıyan koskocaman  bir  sevgi ve bu sevginin altında güven vardı.

Güven vermek ve bu güvene layık olmak çok önemli. Biz bunun bilinci içerisinde sizlere seslenmeye devam edeceğiz. Biz gazetecilik yapıyoruz.

Bize göre gazeteci fedakar ve objektif ve tarafsız olmalı, işini yaparken kamu yararını ve toplumsal bilinci gözetmelidir. Güvenilir haberciliği her zaman  kendisine  ilke edinmelidir. Algı operasyonundan, yalandan,dolandan, manipülasyondan uzak durmalıdır. Sorumluluklarını her şeyden önde tutmalı, zorluklara göğüs germelidir. Haklının yanında olmalı ve her şeyden önemlisi para için değil millet için yazmalıdır. Yazarken gerçekleri çarptırmamalıdır.

Gazete ise farklıdır.

Gazete, toplumun aynasıdır. Gazeteci ise bu aynayı elinde tutan, cilalayıp ışıltısı ile  parlayan kişidir. Gerçekleri evirip çevirerek, abartı, yalan, riya  yazanlar ise bu aynayı kırmışlar demektir. Bir gün cam kırıkları onların ne denli yanlış yaptıklarının  en büyük göstergesi olacaktır.

Gazetecilik cesaret gerektirir, koca yürekli olmayı gerektirir. Bazen ‘yanlıların’ hoşuna gitmeyeceğini bildiği halde, doğruyu yazmaktan vazgeçmemeyi gerektirir.

İşte biz buyuz, böyle olmaya, toplumun aynası olmaya devam edeceğiz.

Kalın sağlıcakla

 

YORUM YAP