Gelen gideni aratır mı? - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Gelen gideni aratır mı?

Bu haber 01 Ağustos 2023 - 15:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor’un kampı Erzurum’da devam ediyor, gidenlerin ve gelenlerin yoğunlaştığı, hazırlık maçlarının ciddileştiği, oyuncu arayışlarının sıklaştığı bir kamp oluyor.

Kampta geçen senenin hayal kırıklığı yaratan oyuncusu Clinton N’Jie kampın en çalışkanı ve en golcüsü durumunda. Adeta eski parlak dönemlerine göz kırpıyor. Koşan, mücadele eden, topu düzgün kullanan ve son vuruşları isabetli bir N’Jie var artık.

Gidenleri ve gelenleri karşı karşıya getirmek şu aşamada yanlış olur ama gelenlerin isimleri gidenlerin isimlerinin biraz altında kalmışa benziyor. Mecburiyetten dolayı alt yapı oyuncularının çokluğu nedeniyle şuan genç bir takım konumundayız. Rakiplerin transferlerine baktığımızda da çok gerilerdeyiz. Bekliyoruz transfer edeceğimiz oyuncuların gerçek değerlerini bulmasını ama bir yandanda ligde yaklaşıyor. Hazırlık maçlarına neredeyse stopersiz ve forvetsiz çıkıyoruz.

Herşey bir yana bu yıl transfer yapmak tüm takımlar için gerçekten çok zor.Gerek dolar kuru gerekse de kulüplerin mali durumu iyi ve kaliteli transferlere maalesef izin vermiyor. Ya kulübünde az süre almış, ya sakatlığını tam atlamamış, ya yaşı ilerlemiş yada menajerlerin elinde kalmış futbolculara yönelen Süper Lig takımları var. Mesela yeni transfer Rodriguez elbette bir Gradel olamaz ama başka bir imkanı yok Sivasspor’un bir tık kalitesini almak için. Defansa düşünülen Luis Abram ve yine forvete düşünülen Barrow gibi isimlerin gidenlerin yerini doldurur mu tartışılır ama günümüz şartları itibariyle başkaca bir seçeneğide yok gibi görünüyor kırmızı beyazlıların. En büyük temennimiz gelenlerin gidenleri aratmaması.

Çok eksiği olmasına rağmen ve ligin başlamasına da sayılı günler kala en garanti transferlerin alt yapıdan gelen Emre, Emirhan ve Mehmet’in olduğunu düşünüyorum. Yaşıtlarının Avrupa Liglerinde direk oynadığı bir futbol dünyasında Türk futbolunun ve Sivasspor’un bu oyunculara yönelmesi ve kadroda daha çok şans vermesi gerekiyor. Aksi takdirde biriken borçlara birde menajer oyunları ve müzmin sakat oyuncularda eklenince günü kurtarıp geleceği göremeyecek duruma geliriz.

Diğer bir konuda kombine fiyatlarının diğer süper lig takımlarından hatta 1. Lig takımlarının fiyatlarına nazaran çok daha düşük olmasına rağmen satılan kombine sayısının beklenildiği gibi olamaması.Elbette yiğidoların bir bildiği var. Takıma katılan oyuncuların taraftarları ne kadar tatmin ettiği, gündemde olan oyuncuların Sivasspor ile ne kadar özdeşleşebileceği, kaliteli ve isimli oyuncu transferleri olacak mı düşünceleri kafalarda gezinirken kombineye yönelmemeleri gayet doğal. Günümüzde artık oyuncu kombine sattırır hâle gelmiş olsada kırmızı beyazlı üç yıldızlı formayı giyecek kim olursa olsun Sivas için Sivasspor forması için ter dökeceğinden kombine almaktan kaçmamalıyız.

Metin Kulaksız[email protected]