reklam
reklam
DOLAR 32,1872 % 0.08
EURO 34,8916 % -0.29
STERLIN 40,9950 % 0.08
FRANG 35,1619 % -0.38
ALTIN 2.463,20 % -1,59
BITCOIN 69.705,92 0.013

Hadi Güven Bu MHK’ye

Yayınlanma Tarihi :
Hadi Güven Bu MHK’ye

Kişiler değişsede sistem değişmediği sürece Türkiye’de her zaman hakemler tartışılır ve her zaman “en az güvenilen kurum” MHK olur.
MHK,kendisine güven duyulmaması için adeta elinden geleni yapıyor!
Sadece Türk futbolunda değil,Dünya futbolunda eşine-benzerine rastalanamayacak skandal kararlar veren,Sivasspor-Galatasaray maçını yöneten(!) Erkan Özdamar’a 8 hafta sonra yeniden süper ligde maç verildi.
Unutanlar için kısaca hatırlatayım,Sivasspor’un Galatasaray’a 2-1 kaybettiği maçta,Sivasspor beraberlik golünü atıyor,orta hakem golü veriyor,sonra VAR çağırıyor,tam 4 dakika izliyor,VAR’ın neden çağırdığını,golü neden iptal etmesi gerektiğini 4 dakika boyunca anlayamıyor ve sonra sahaya dönerek golü iptal etmek zorunda kalıyor.Yani hakem Erkan Özdamar,gördüğünü inkar etti. Maçtan sonra bu karar Türkiye’de,Avrupada da büyük yankı buldu.
TFF’de Sivasspor’a haksızlık yapıldığını kabul etti ve VAR hakemi Özgüç Türkalp’in hakemliğini bitirdi,orta hakem içinde”uzun süre maç verilmeyecek” denildi ama “Gördüğünü inkar eden Erkan Özdamar” 8 hafta sonra bu pazar oynanacak olan Konyaspor-Giresun maçına verildi.
4 dakika boyunca Sivasspor’un attığı golü VAR’da izleyip,iptal etmek için her hangi bir şey göremeyen buna rağmen VAR’daki hakemin “ Sen golü iptal et,ofsaytımsı bir durum var” sözüne kanarak “Gördüğünü inkar edip” golü iptal eden hakem Erkan Özdamar’a bundan sonra kim nasıl güvenecek? Sadece hakem Erkan Özdamar’a mı?
TFF’ye ve MHK’ye nasıl güvenelim? TFF,Hakemin skandal karar verdiğini kabul ediyor,sonra hiçbir şey olmamış gibi yine maç veriyor.
Tabi sizde haklısınız TFF(!) Nasıl olsa hakkı yenilen Sivasspor,maçı kazanan da Galatasaray!
Tersi olsaydı bu hakemi ne yapardınız?
Vallahi sizin yatacak yeriniz yok TFF.!!

YORUM YAP

Abdullah Yiğit TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam