Hazır Değiliz - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Hazır Değiliz

Bu haber 19 Eylül 2023 - 19:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Hazır olmayan futbolcular hazır olursa bizde hazır olacağız.”
Teknik Direktör Servet Çetin Sivasspor’un lige henüz tam manasıyla neden hazır olmadığını net olarak bu cümle ifade etti.
Sivaspor’da iç sahada istikrarını sürdürdü.Bu kezde Ankaragücü karşısında kazanamadı.Kadro genişliği ve mevcut su anki haliyle Ankaragücü’nu yenemiyorsan biraz derin düşünmek lazım.Bu mağlubiyet sizi derin düşüncelere sevk etmeli.”Biz nerede yanlış yaptık.”demelisiniz.
Oyuna topu sokmaktan başlayan zincirleme hatalar ve topu rakip ceza alanına taşıyamamanı
ın eksikliği gibi bazı oyun planları üzerine çok durmak lazım. Rey Manaj’ı 3-4 hafta önce ilk antrenmanda gördüğümde şunu soylemistim.” Manaj Yeni bir Karol Angielski vakası olmaz”diye.Yine söylüyorum.İnşallah olmaz.Topu ilerde tutup,arkadaşlarını 10-15 saniye bile dinlendiremiyor.Rakip defansa baskı kuramıyor.Samu’ya veya Charis’e hic bir atakta duvar olamadı.Hocalarımız bize geçmişte oynadığımız maçlarda derdiki ,”en iyi defans hücumdur.”Biz Ankaragücü karşısında bunu yapamadık.Taraftarın en çok eleştirdiği Caner ve genç Yunus Emre sahanın en iyileri oluyorsa biraz kafa yormak gerekmez mi?
Samuel takıma “haydi,arkadaslar birseyler yapalım, gayret edin.”dercesine öncülük etmesine rağmen geri dönüş alamadı.Clinton N’jie’nin amatorce gordugu ikinci sarı kartı kaybedilen 3 puanın ana sebebi oldu.Bazı kartların hakli gerekçesi vardır.Karti goren futbolcuya,”kartı göreceksen böyle göreceksin”deriz.Ama Clinton’un kartına kurulacak cümle bulamıyorum.Bu kartı gören futbolcu takımın yıldızı da olsa mutlaka ciddi ciddi uyarılmalıdır.Sen takım arkadaşlarının emeğini çalamazsın.Boş tribünler Sivas’a hiç yakışmıyor.Mutlaka futbolcuların yanında olmak gerekiyor.Şu an kimsenin kimseye küsme ve kızma hakkı yok.Sivasspor 62 mahallenin bir araya geldigi,beraber sevindigi,beraber üzüldüğü tek oluşum değil mi? Bu sıkıntılı süreçten çıkmanın tek yolu ihtiyacı olana omuz vermek,yanında olmaktır.Elestirinizi yapın,eksiklikleri dile getirin ama tribünleri lütfen terk etmeyin.

Mustafa Ateş[email protected]