reklam
reklam
DOLAR 32,5426 % -0.04
EURO 35,0392 % 0.44
STERLIN 40,8793 % 0.57
FRANG 35,6397 % 0.18
ALTIN 2.436,60 % 0,55
BITCOIN 63.504,71 -4.431

” HER ZAMAN SİZİNLEYİZ”

Yayınlanma Tarihi :
” HER ZAMAN SİZİNLEYİZ”

Sivas Eğitim Bir-Sen  2 Nolu Şube yönetimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde  öğrenim  gören  Doğu Türkistanlı öğrencilerle  iftar programında bir araya geldi.

İftar programına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, , Prof.Dr. Hakan Yekbaş, sendika yönetimi ve öğrenciler katıldı.

İftar öncesi şube başkanı Doç.Dr. Yüksel Aydın ve beraberindekiler öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Aydın sohbette yaptığı konuşmasında ” Doğu Türkistan’da  yaşanan  insanlık dışı zulmün biran önce son bulmasını istiyoruz. Doğu Türkistan’ın   devamlılığının sağlanmasını bekliyoruz. Sizlerin ve Doğu Türkistan halkının her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz “dedi

REKTÖR PROF.DR. ALİM ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Sendika tarafından düzenlenen iftar yemeği öncesi ve sonrası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr., Alim Yıldız ve rektör yardımcısı Prof.Dr. Hakan Yekbaş öğrencilerle yakından ilgilendi ve sofra başı sohbetinde öğrencilerle bilgi alışverişinde bulundu.

Öğrencilerle yakından ilgilenen SCÜ Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, iftar sonrası öğrencilerin fotoğraf isteklerini de geri çevirmeyerek, tüm öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

İftara katılan Doğu Türkistanlı öğrenciler ise, Türkiye’nin her zaman yanlarında yer almasından duydukları gurur ve mutlulukları dile getirerek, Üniversite yönetimine ve sendikaya teşekkür ettiler.

YORUM YAP