Heyecansız - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Heyecansız

Bu haber 25 Temmuz 2022 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ziraat Türkiye kupası finali öncesinde ne kadar heyecanlandık, ne kader konsantre olduk, ne kadar gayret gösterdik, ne kadar kenetlendik, ne kadar çaba sarf ettikse; Süper kupa öncesinde tam tersi bir görüntü veriyoruz.

Tamam Türkiye kupası finali 55 yıllık tarihimizde ilk kez yakaladığımız bir fırsatı. Kazanmamız halinde üç kez üst üste Avrupa kupalarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanmaktı. Avrupada olmak para kazanmaktı bu nedenle çok önemsedik. Lakin Süper kupa mücadelesi vermekte tarihimizde ilk kez kapımızı çalan bir durum. Kayserispor’u yenerek Türkiye kupasını almak çok güzeldi amma emin olun Trabzonspor’u yenerek süper kupaya uzanmak çok çok daha keyifli olur. Bu nedenle geçte olsa süper kupaya odaklanma zamanı ..

Ölü sezon olması, Kulübümüzün beklenen transferlerde bir tık gecikmesi, insanların tatil modunda olması biraz odaklanmayı güçlendiren unsurlar, bunu bir yere kadar anlayabiliriz. Biz anlarız anlamasına da biz böyle heyecansız giderken rakibimiz tam tersi hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezonu lig şampiyonu olarak tamamlayan Trabzonspor camiası aynı heyecanla Süper kupayı bekliyor. Satışa çıkan süper kupa biletlerinin satış rakamları bizim tam tersimize bir durumun olduğunun kanıtı.

Bir an önce süper kupa için ayağa kalkmalıyız. Kulüp yönetimi kenetlenmeyi sağlamak ve taraftarın süper kupa havasına girmesini sağlamak için karşılaşmanın piyarına hemen başlamalı. Türkiye kupası maçı öncesinde Belediyenin yaptığını bu defada Sivas’ta ki diğer kuruluş ve STK’ların yapması şart. Sayı Kayseri maçındaki kadar olmasa da birilerinin Sivas’tan belli bir miktarda taraftarı İstanbul’a taşıması hem anlamlı hem de şehrin o heyecanı yaşaması anlamında öneli olur. Elbette Süper kupada en büyük sorumluluk İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin. Onların ne yapıp yayıp maç saatinde Olimpiyat satadyumunda yerlerini alarak takımı yalnız bırakmamaları kupanın bir kulpundan tutmak demek. Onları organize etmekte elbette oradaki dernek, vakıf ve oluşumların işi.

Şimdi birileri çıkıp; “Rakibimizin gücü belli, bu gibi maçlardaki tecrübesi yüksek bir takım. Geçen yıl ki kadrosuna gerekli takviyeleri de yaptı. Biz kan kaybettik, karşılaşma bize gerekli heyecanı vermiyor, aksine korkutuyor” diyebilir. Bu teze katılmak mümkün değil. Birincisi Süper kupa maçına çıkma hakkını kazanmak kupayı almak kadar önelidir. Sonuç her ne olursa olsun takımızı desteklemek gerekir. İkincisi Önce şehir olarak, taraftar olarak bizim üzerimize düşeni yapmamız gerekir. Üzerimize düşende bellidir. Maçta tribünde olmak, çıkan kombine biletleri rakibimiz kadar olmasa da tüketmek. Bunları yaparsak hem takımını her şartta destekleyen sadık bir taraftar oluruz hem de üzerimize düşeni yapmanın rahatlığı ile eleştiri yapma hakkını elde etmiş oluruz.
Haydi kupa zamanı, silkinip ayağa kalkın, biraz heyecan…