reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.212,69 -1.072

İletişimsiz Siyaset

Yayınlanma Tarihi :
İletişimsiz Siyaset

Siyaset hobi alanlarınızdan birisiyse, gibi biraz siyasetle ilgilendiyseniz, siyasal iletişimin serumundan az buçuk aldıysanız,  varsa damarlarınızda dolaşan kanda, size sorulacak şöyle bir soruya kolaylıkla cevap verirsiniz.

“Sizce bugün yaşadığımız temel sorunların en büyük nedeni nedir?”

Bu soruya bir çok cevap verebilirsiniz, hepsi de diğerinden daha önemli  ve doğru olsa da. Ekonomi, terör, işsizlik, sağlık, eğitim, mülteci yada zorunlu sığınmacılar, Rusya-Ukrayna Savaşı,   FETÖ, her türlü şiddet, mafya temelli  oligarşik bürokrasi, bitmek tükenmek bilmeyen tüketim arzusu, kuyruklar, patates soğan, benzin mazot,  yanlış ve zamansız yatırımlar, kamu israfı, genç nüfusun aidiyet kaybı, deizim falan, falan, falan..”

Yok yok, onlar hiç değil..

Yukarıda saydıklarımızın, hatta benim bile unuttuklarımın anası, sayıp sayamadıklarımızın fikir babası, gözü yaşlı gelinlerin duası, ekmeği aslanın ağzından alabilmek için önce aslanı bulmaya çalışan kızanların rüyası.

Liyakat…

Dönüşü muhteşem olur mu bilemem, bu ülkede bir ara yaşadığını düşündüğüm,  en son gördüğümde de  kurbağaya dönüşmüş olan prensi, kimin öpeceğini henüz bilemiyorum.

Ama o kurbağanın kimleri öpeceğini söyleyebilirim.

Siyaset sahnesinde bir çok ismi yerle yeksan edecek olan bu liyakatsiz kurbağaya bir çok insanımızı, değerimizi, yatırımımızı kurban verdik, veriyoruz.

Bazen diyorum ki kendime;

Çalışmamış mı Ankara’da ki yatıpta milyon baloncuk gazozları ceplerine götüren bürokratlar gibi, rüşvet yolsuzluk falan mı, şikayet mi gitmiş?

Yok, ya dert ney? Kendisinden o kadar çok olan  ve her birinin altında trilyonluk makam araçlarıyla, makam sefası yaşayıp, millete safalet yaşatan liyakatsiz kurbağalardan herhangi birisi ile telefonda tartışmış  olmak, görevden alınmak için yeterli neden olabiliyor.

Bu ülkenin köküne dinamiti, Ankara bürokrasisi koyuyor, başka yerde düşman falan aramayın..Elbirliğiyle ülkenin köküne kibrit suyu döküyorlar.

Etin kilosunu bin liraya alırız, unun torbası bilmem kaç lira olur, işşizlik tavan yapar. Olur da olur.

İşte liyakat bunun için çok önemli..

O makama gelebilmek için öpmedik el etek bırakmayan bu güruha prim veren her merkezi yönetim sorunlu ve sorumludur.

İşi, yönetimi ehli değilse teslim etmeyin diyen bu din, sadece Afrika’da Zulu kabilesine mi mesaj gönderiyor.

Benim adamım, derneğim, köylüm, kasabalım, bizim camiamızın adamı  parametresine sokularak yapılan her hamle, her adım, bu millete bir bedel, bazen de bedeli kanla ödenen faturadır.

İsraf aldı başını gitti ama israf konusunda tek kelime eden kimse çıkmıyor. Alimi de, akili de susuyor. Konuşması gereken kim varsa susuyor, ama susması gerekenler bangır bangır bağıyor.

Yahu şu güzelim ülkeyi her birlikte biraz daha mahvetmeyelim, el vicdan.

Hala akıllanmadınız mı?

Kalın sağlıcakla

YORUM YAP