reklam
reklam
DOLAR 32,1920 % 0.03
EURO 34,9974 % 0.01
STERLIN 40,9642 % 0.07
FRANG 35,3836 % 0.1
ALTIN 2.510,50 % 0,00
BITCOIN 71.400,02 6.503

İtiraf ediyorum penaltı, Galatasaray haklı

Yayınlanma Tarihi :
İtiraf ediyorum penaltı, Galatasaray haklı

1-1 biten Sivasspor- Galatasaray maçından sonra beklendiği gibi(!)hakem kararları ön plana çıkarıldı ve hakemler yerden yere vuruldu!
Hakemlere nasıl tepki gösterilmesin,nasıl yerden yere vurulmasınlar maç 1-1 bitiyor. Böyle bir sonuç olamaz,olmamalıda…
Maçın hemen sonrasında Okan Buruk hocanın başlattığı,ertesi günde galatasaray yönetiminin devam ettirdiği hakem eleştirilerine hak veriyorum!
Hakemlerin birkaç hatası skora direkt olarak etki etti! Mesela, bir Galatasaray atağında Kerem ceza sahası içinden topa vuruyor ve tam 90’a giden topu kaleci Ali Şaşal elleriyle çıkarıyor,üstelik iki elini kullanıyor ama hakemler devam diyor. Hadi,orta hakem görmedi diyelim,VAR’danda her hangi bir uyarı gelmiyor!
Bu yetmezmiş gibi Galatasaray ceza sahasında Sivassporlu futbolcunun topuna yine Kerem elle oynadı diye penaltı veriyor. Oysa Kerem o topu sol kolunyla oynadı.
Dikkat edin,Sivasspor kalecisi Ali Şaşal 90’a giden topu iki kolunu uzatarak çıkarıyor ve devam deniyor,Galatasaray’lı Kerem topla tek koluyla oynuyor ve penaltı veriliyor,adalet bunun neresinde? Sadece bu olsa yine neyse, orta sahaya yakın bir yerde Sivassporlu futbolcu topu uzaklaştırmak için vuruyor,Galatasaraylı futbolcunun haberi yokken-bilmeden sırtına çarpıyor ve hakem taç atışını Sivasspor lehine veriyor. Ya arkadaş,tamam top Galatasaraylı futbolcunun sırtına çarpıp taça çıkıyor ama kasıt yok bunda kasıt! Sen nasıl oluyorda taçı Sivasspor’a veriyorsun!
Yine bir pozisyonda da,Sivassporlu futbolcu taç atışını,atması gereken en az 15-20 santim ileriden kullandı ve hakem bunada göz yumarak,art niyetini gösterdi.
Bütün bunlar Galatasaray’a yapılırken, geçen sezon Sivasspor’un attığı “Ofsaytımsı gol” iptal edildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar nerede?
Ayrıca bu Sivasspor’a ne demeli? Sen bir Anadolu takımısın haddini bileceksin! Rey Manaj,Samu Saiz ve Yunus Emre gibi banko oynayan ve takımın gol yükünü çeken futbolcuların yok ve sen Galatasaray’a kafa tutuyorsun,başabaş futbol oynuyorsun!
Hakemler bu haksızlığı sadece Galatasaray’a yapmıyor,Fenerbahçe ve Beşiktaş’a da yapıyor. Mesela üç sezon öncede,Beşiktaş maçında top en fazla bir karış kadar taca çıktı,sonra o topla Beşiktaş’ın golü geldi. Vay efendim top dışarı çıkmış,yok efendim bu gol iptal edilmeliymiş filan denerek,neredeyse Beşiktaş’ın haklı galibiyetine gölge düşürmeye çalışmışlardı. Dedimya top reklam panolarına filanda değmedi,en fazla bir karış taca çıkmıştı..
Sezonunu net hatırlamıyorum ama Fenerbaçe-Sivas maçında Sivassporlu futbolcu ceza yayı ön çizgisinde topu göğüsüyle yumuşatıp uzaklaştırmış ve hakem penaltı vermişti. Ne yani hakem yayın içindeki pozisyonu ceza sahası içerisi diye göremez mi? Hadi hepsini geçtik,hakemde insan,göğüse çarpan topu el sanamaz mı? Ayrıca ne olacak yani ha bir metre ileride olmuş,bir metre geride olmuş!
Yani özetle Türkiye’de bu üç takıma (galatasaray,fenerbahçe,beşiktaş) çok büyük haksızlıklar yapılıyor.
Ve birde herkes haddini bilecek! Sivasspor başta olmak üzere Anadolu takımları “Ofsaytımsı” goller atarak,VAR hakemlerini 5-6 dakika meşgul edip,Türkiye’de de gündem olmayacak!

YORUM YAP