reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kupa Sivas’a ağır mı geldi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kupa Sivas’a ağır mı geldi?

Sivasspor 55 yıllık tarihin en önemli kupasını alarak sezonu kapattı.
Kapattı kapatmasınada yankıları hala devam ediyor.
Kimisi,kupa şampiyonluğunu kutlamasını eleştiriyor,kimisi,şampiyonluk anısına kulübün çıkardığı tişörtleri,kimiside Sivas’ta düzenlenen kupa töreni için getirilen sanatcıyı ve futbolcuların gelmemesini eleştiriyor.Hatta eleştiriler maçtan öncesinede dayanıyor.
Sivasspor için ayrılan biletlerin tamamının İstanbul gibi bir yerde tükenmemesinin hiçbir mazeretle izah edilemeyeceği belirtildi.
Öyleya, bir milyonun üzerinde Sivaslı’nın yaşadığı İstanbul’da Sivasspor’un kupa şampiyonluğu için maça çıkacak olmasından sonra hemen herkes “ 32 bin bilet yetmez,anında tükenir” diye düşündü ama öyle olmadı. Bu zihniyetlede olmaz da zaten! Çünkü Sivaslı’ları temsil eden en büyük Sivil toplum kuruluşunun başındaki kişinin asıl meselesi Sivas ve Sivasspor değil,bulunduğu koltuğa sıkı sıkı sarılmak ve zaman zamanda Galatasaray’a şirin görünmek olduğu için, bu kadar yoğun Sivaslı’nın yaşadığı İstanbul’da biletlerin tükenmemesine fazla şaşırmadım. Hazır yeri gelmişken, Sivasspor’un kupa şampiyonluğuna Olimpiyat stadına gelerek şahit olan ve kendi köy veya ilçe dernekleriyle gelen 25 bin yiğidoya sonsuz teşekkürler.
Bir başka teşekkürde ,Olimpiyat stdadındaki törende Sivasspor kaptanları Ziya Erdal ve Hakan Arslan şampiyonluk kupasını alıp takım arkadaşlarına götürken,arkadan gelip kupayı tutmaak isteyen(benimde payım var gürüntüsü vermek için) sözde Sivaslı ama Galatasaray destekcisini,tutup geriye çeken TFF yöneticisine….
Sivaslı’nın kupa için yapılan tişörtlere ve Sivas’ta yapılan kutlamaya eleştirilerine gelecek olursak.
Şunu baştan söyleyim,bende siyah olmasına karşı olanlardanım,daha doğrusu keşke birde kırmızı üzerine yapılsaymış. Ama ne olursa olsun Sivasspor kupa şampiyonu olmuş ve onunda anısına tişör yapılmışsa,bunun dizaynına,kalitesine ve rengine bakılmaz,üzerinde Sivasspor arması varsa alınır!
Son aldığım rakama görede,Sivas’daki iki “Sivasspor store” mağazasında satılan tişört sayısı ne yazıkki 250 civarında.
Bu ayıp,kupa maçında takımlarına destek için 2 bin kilometre yol giden ve Sivas’daki maçlarda da takımına tribünde destek olan Yiğidoların değil. Onların gücü,imkanı belli!
Buradaki ayıbı,hali vakti yerinde ve tuzu kuru olanlar yapıyor.Bu ayıbı,Sivasspor’un hemen hemen bütür organizelerinde başrollerde oynayan siyasiler yapıyor!
Sadece onlarmı?
Değıil tabiki,
Sivas’daki Sivil toplum kuruluşları ve iş adamlarıda bu ayıbın ortaklarıdır..
Sivasspor 55 yıllık tarihin en önemlisi kupasını almış,bu kupanın anısına bastırılan 800 adet tişörtten sadece 250’si satılmışsa,elbette bunun faturası size çıkar…

YORUM YAP

Abdullah YiğitTÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

KasımpaşaKasımpaşa
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

KonyasporKonyaspor
AlanyasporAlanyaspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

EyüpsporEyüpspor
AntalyasporAntalyaspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

GöztepeGöztepe
SivassporSivasspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

TrabzonsporTrabzonspor
FenerbahçeFenerbahçe
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Adana DemirsporAdana Demirspor
SamsunsporSamsunspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
GalatasarayGalatasaray
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

HataysporHatayspor
Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
Bodrum FKBodrum FK
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Gaziantep FKGaziantep FK
DETAYLI FİKSTÜR
reklam